Steffen Baumgart ve 1. FC Köln derin bir nefes alıyor

Beykozlu

New member
Steffen Baumgart ve 1. FC Köln derin bir nefes alıyor. Billy Goets’in 3-1’lik galibiyetinin ardından FC teknik direktörü rahatladı, başarı çok önemliydi.

Bitiş düdüğü birkaç dakika önce Steffen Baumgart yedek kulübesinde tek başına ve kaybolmuş haldeyken çaldı. Önce ellerinizi gözlerinizin üzerine koyun, sonra gözleriniz kapanır. Augsburg’da aynı derecede duygusal ve önemli bir 90 dakikanın ardından günün sırası derin bir nefes almaktı.

1. FC Köln 3-1 kazanmıştı, galibiyetsiz altı maçın ardından ilk galibiyet ve Baumgart’ın FC ile birlikte olmasından bu yana ilk gerçek kriz. Maçtan sonra 51 yaşındaki oyuncunun üzerinden düşen yük ne kadar büyükse, bazı taraftarların başlama vuruşundan önce stadyum kitapçığını açtıklarında şaşkınlıkları da o kadar büyüktü.

Stadyum kitapçığında Baumgart yerine Reis

Orada Steffen Baumgart, FC kadrosunda baş antrenör olarak değil, Thomas Reis olarak gösterildi. FC Schalke 04 teknik direktörü en son Royal Blues ile Augsburg’da oynamıştı. Resmi değiştirmeyi unutmuşlar. Yani Baumgart dergide ve daha sonra da yedek kulübesinde yoktu.

Augsburg'daki stadyum kitapçığında Steffen Baumgart yerine Thomas Reis.
Augsburg'daki stadyum kitapçığında Steffen Baumgart yerine Thomas Reis.

Augsburg’daki stadyum kitapçığında Steffen Baumgart yerine Thomas Reis. (Kaynak: Diller/GEISSBLOG)

Teknik direktör ikinci yarının ortasında kısa bir ara verdi ve yer altı mezarlarının arasında gözden kayboldu. 3: 1’lik bir skorla, bunu da karşılayabilirdi. 51 yaşındaki oyuncu ve FC oyuncularının Augsburg’daki 90. dakikanın ardından söylediklerini buradan okuyun:

FC oyunu oyladı

Stephan Baumgart: “Uzun bir aradan sonra tekrar üçlü yaptığımız için mutluyuz. Bana göre galibiyet haksız değildi. İyi bir iş çıkardık. Devre arasında değiştirmek zorunda kaldık çünkü Augsburg’a herhangi bir baskı uygulamadık. Her şey kontrol altında. Biraz daha özgüvenle bir veya iki kontra atağı daha iyi tamamlayabilirdik. Bugün şanslıydık ve belki de topu içeri sokabildik. Üç puanı almış olmak iyi hissettiriyor.”

Thomas Kesler: “Hiç şüphe yok ki bunlar çok önemli üç puandı. Ödülümüzü alamadığımız Gladbach karşısında gösterdiğimiz iyi performansın ardından bugün istediğimizi gösterdik. Çok bildik, devam etmemiz gereken yol bu.” Şu anda 31 puanımız var. Son haftalardaki olumsuz gidişat bizi biraz geride bıraktı. Önümüzde hala zorlu bir yol var. Hala yapacak çok işimiz var. Çocukların bugün kendilerini ödüllendirebilmeleri çok güzel. Bu onlara önümüzdeki haftalar için güven vermeli.”

Florian Kainz: “Üç puanı almamız ve gol atmamız çok önemliydi. Bunlar masa için önemli puanlardı. Mainz’e karşı sahaya bu tür bir enerjiyi geri getirebilirsek, orada da bir şeyler alabiliriz. Özellikle “Eric’ten bunun arkasında saf irade olduğunu ve uyanık olduğumuzu görebiliyordunuz. Linton’ın golüyle tekrar tekrar antrenman yaptığımız iyi bir geçiş oyunuydu. Teknik direktör buna çok sevinecek. 90 dakika birlikte hızlanmaya ve zor durumda bir arada durmaya çalıştık. Bunu iyi yaptık.”

Eric Martel: “Uf, uzun röportaj turu. Daha fazla gol atmasam iyi olur. (gülüyor) Arkada artık defans olmadığını gördüm ve sprint koydum. Kral (Schindler) Şans eseri çabuk değiştim ve topu çizginin üzerinden geçirmeyi başardım. Bir Bundesliga golü her çocuğun hayalidir. Duygular seninle birlikte kaçar.”