Tam Tutan Bol Soslu Islak Kek

Leila

Global Mod
Global Mod
Tam Tutan Bol Soslu Islak Kek Tanımı İçin Materyaller

• 3 yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı sut
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • 4 yemek kaşığı kakao
  • 2 kabartma tozu
  • 1 şekerli vanilin
  • 2 su bardağı un
Sosu için;

• 2 su bardağı sut
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 4 yemek kaşığı kakao
Süsleme için;

• Hindistan cevizi
  • Tercihe bakılırsa ceviz ( ben robottan gecirdim )
Tam Tutan Bol Soslu Islak Kek Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle yumurta ve şekeri 5 dk boyunca pürüzsüz olana kadar blendırdan geçiriyoruz. çabucak sonrasında sırası ile süt, sıvı yağ, kakao ekleyip yinedan karıştırıyoruz. Ben unu kabartama tozunu ve vanilyayı elekten geçirerek döktüm.
  2. Tüm malzemeleride birbirine yedirdikten daha sonra 2-3 dk dinlendiriyoruz.
  3. Dikdörtgen borcam ile yaptım ben dilerseniz tepside de yapabilirsiniz yada küçük borcam da yağladığımız borcama kek harcımızı döküp heryerinin eşit olmasını sağlıyalım.
  4. 180 derece evvelde ısıtılmış fırında 30-35 dk pişirelim, ben daima fanlı ayarda kapağını açmadan pişiriyorum.
  5. Kürdan ile denetim ediyorum pişip pişmediğini keki fırına attıktan daha sonra sosumuzu hazırlıyoruz.
  6. Bütün materyalleri karıştırıp kaynayana kadar karıştırıyoruz ben sosunu kekin pişmesine 5 dk kala yapıyorum.
  7. Pişen kek fırından çıktıktan 5 dk daha sonra kekimi kesip sıcak sosumu döküyorum isterseniz 1 gece dinlendirip öteki gün afiyetle yiyebilirsiniz.
  8. Ben süsleme olarak hindistan cevizi ve ceviz tercih ettim, isteğinize kalmış siz istediğiniz biçimde süsleyebilir yada sade olarakta yapabilirsiniz deneyecek olanlara şimdiden afiyet olsun.
Tam Tutan Bol Soslu Islak Kek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı