Testte DHDL’den frats: bardaklar vaatlerini yerine getiriyor mu?

Ayden

Global Mod
Global Mod
Samira Debbeler ve Axel Palm tarafından

05/22/2023, 18:02
5 dakika

ne güzel Yaz sıcakları nihayet içimizi ısıtıyor. Ama sadece bu değil. Serinletici içecekler de güneş ışığında hızla ısınabilir. Ve sonra olacak iştah açıcı değil Bir çözüm olmalı: kendiliğinden soğuyan “Frats” bardakları. Bizim yıldız-Editörler ürünü DHDL’den test etti.

referansı yıldız-Editör Samira Debbeler:

Sıcaklıklar artıyor, günler uzuyor, ruh hali hızla artıyor – yaz geldi. Yılın bu zamanını seviyorum. Ancak yaz günlerinin benim için bir de “karanlık tarafı” var: yani sıcak içecekler. Ilık bira ve Co.’dan ve terli ellerle ısıtılan cam şişelerden daha korkunç bir şey yoktur. Bunun gerçekten tazelenmekle ilgisi yok. Mannheim’dan üç öğrenci Raul Seidenfuss (20), Felix Kruse (20) ve Frederic Redmann (21) bunu benim gibi görüyor ve bir çözüm geliştirmek istiyorlar: “Frats”.

bu “Frats” kupa çift cidarlıdır ve soğutma fonksiyonu ile donatılmıştır. Bardağın iki duvarı arasında içeceği sulandırmadan soğuk tutan bir sıvı vardır. “Frats” 300 M kapasiteye sahiptirilliliter – bira, kokteyller ve alkolsüz içecekler için çok mükemmel. Mavi ve pembe renklerde mevcutturlar. Ve kesinlikle plastik bardaklardan daha sürdürülebilirler.

“Frats” kupası: Burada potansiyel görüyorum

“Frats”ın mucitlerinden biri olan Frederic Redmann, “Polipropilen kullanıyoruz çünkü geri dönüştürülmesi kolay, yeniden kullanılabilir ve hepsinden önemlisi en az 500 durulama döngüsü için bulaşık makinesinde yıkanabilir,” diyor. Harika fikir, ilk düşüncem. Hemen aklıma kupaların gerçek bir lütuf olacağı birkaç durum geliyor: festivaller, bahçe partileri, bira tenisi, korkak bir balo veya parkta piknik. Bu yüzden teste giriyorum.

Bardaklar, ayakkabı kutusunun yarısı büyüklüğünde bir kutu içinde teslim edilir. Ambalajsız, bulaşık makinesine giriyorlar. Sonuçta, buna dayanabilmeleri gerekir. Ve gerçekten de: 70°C’lik yıkama programı fincanlara zarar veremez. Yaklaşık iki saat sonra zarar görmeden çıkarıp buzluğa koyuyorum ve aklıma gelmeyen bir sorunla karşılaşıyorum.

Neden “Frats” yemek planlarımı bozuyor?

Çok küçük bir dondurucum var. Tek bir donmuş pizza bile ancak çapraz olarak sığabilir ve içine sıkıştırılabilir. Her biri 300 M kapasiteli altı kapMililitre olmasına rağmen sorun değil. Ancak, diğer donmuş ürünler olmadan yapmak zorundayım. Ve bu beklenmedik bir şekilde yemek pişirme ve yemek planlarımı değiştiriyor.

Bardaklar dondurucuda birkaç gün donar. Sonra onların büyük girişleri var. Planım: çıkar, çantana koy, bisiklete bağla ve bisiklet sürmeye başla. “Frats” bardakları, bu güneşli günde bisiklete binmekten ferahlatıcı bir mola vermeyi amaçlamaktadır. Yaklaşık iki saat sonra cebimden bardakları çıkardım ve hayal kırıklığına uğradım. Artık o kadar havalı değiller. Kuşkusuz, çanta biraz yarı saydam ve her zaman yanan güneşin altındaydı. Bardaklara ikinci bir şans vermeye ve eve bisikletle gitmeye karar verdim.

Test: Bardaklara ikinci bir şans veriyorum

Eve geldiğimde iki yenisini alıyorum “Frats” kupa dondurucudan. Güneşli balkonuma oturuyorum ve bardaklara spritzer dolduruyorum. Spritzer’in kabın soğukluğunu alması birkaç dakika sürer. Ancak kupayı elimde uzun süre tutamıyorum – belki yün eldivenler dışında. Bir süre sonra elinizdeki kupa rahatsız edici bir şekilde soğumaya başlar.

Fincanı yaklaşık iki saat kullanıyorum. Sonra yavaş yavaş soğuğu kaybeder. Isınmıyor ama “Frats” kupası da artık gerçekten soğuk değil. Teorik olarak, artık dondurucudan yeni, soğuk bir fincan alabilirdim. Ama buzlu bir bardağa geçiyorum. Bir yandan bardaktan içmeyi tercih ettiğim için, öte yandan buz küpleriyle yapılan içecekler “Frats” bardaklardan bile daha ferahlatıcı olduğu için.

DHDL’den “Kardeşler” – benim sonucum

Bardakları tekrar kullanmayı hayal edemiyorum. Dondurucumdaki alan bunun için fazla kutsal. Bardaklar ayrıca seyahat malzemesi olarak uygun değildir. Ancak, bunu hayal edebiliyorum “kardeşlik” bira pong veya top oyunu için mükemmeldir. Belki yakında test etme fırsatı bulurum. Ne de olsa yaz, bu tür açık hava etkinlikleri için mükemmel bir zamandır.

referansı yıldız-Editör Axel Palm:

Bira pong oyununun bu kadar başarılı olup olmayacağı şüpheli. Altı kupa 19.99 euro, Yani fincan başına 3,30 Euro. Takım başına on kupa gereklidir, bu da yaklaşık 66 Euro’luk bir yatırıma karşılık gelir. Ve sonra bardakların da soğutulması gerekir ki bu kadar büyük bir dondurucunuz varsa, 20 bardak dondurucuda çok yer kaplar.

DHDL’deki kardeşler bira pong oynamak için pek iyi değil

© yıldız

Bu yeterli çaba değilmiş gibi, “Frats” bardaklarının doğası da görevi zorlaştırıyor: Sert plastikten yapılmışlar ve topu yastıklamıyorlar. Daha ince ve yumuşak kaplar devrilme eğiliminde olsa da, daha sert kaplar isteğe bağlı değildir çünkü masa tenisi toplarının kenara çarptığında içeri atlama olasılığı daha yüksektir.

Üç ile fırlatma testi kardeş kupalar izlenimi doğrular. Sadece çok temiz atışlar kupada biter. Kenar vuruşları düzenli olarak uçar. Yumuşak bardaklarla vurulacak olanlar bile. Ve böylece bira pong oyunu biraz uzayabilir.

Kanımca, 66 avroyu klasik bira pong bardaklarına ve varilli kiralık bir musluğa yatırmak daha iyidir – en azından evde bir bahçe partisi kutlanırken. Bira bütün akşam soğuk kalır. Yalnızca mutlak atış önleyici akrobatlarla oynarsanız, demleme ısınabilir – ancak kural bu değildir. Aramızdaki Aperol severler ise dondurucuda kazanılan yer sayesinde yaz içeceğindeki buz küplerine seviniyor.

DHDL'den Frats: Frats kupası bir çubuğun yanında

Şiş (solda), test cihazının tercih ettiği bira bardağı olmaya devam ediyor

© yıldız

Evde kullanım için, bardakları iyi buldum. Hafta sonu daha uzun bir oyun maratonunda seni test ettim. Evet, birayı soğutuyorlar. Kupayı her zaman elimde tutmadım. Sonuçta, kumar oynamak için onlara ihtiyacım vardı. Ama sen plastik bardaktan içiyorsun.

Bir bahçe partisinde veya futbolda sorun değil. Bununla birlikte, içimde, küçük çubuğundan hızlı bir yudum almayı tercih eden cahil geldi. Bu o kadar küçük ve çabuk içilir ki, şişedeki bira soğukken hiçbir şey ısınmaz. gerçekten iyiler Kardeşlik kupasısıcak bira ile doldurulduğunda. Soğutma kapasitesi, birayı sadece birkaç dakika içinde soğutmak için yeterince kolaydır.

Aslanlar kupanın çılgınca bir fikir olduğunu mu düşünüyor yoksa sonunda kurucularla bir anlaşmanın kadehini kaldırıyorlar mı? Kurucu üçlü, şirket hisselerinin yüzde 25,1’ini 125.000 Euro karşılığında sunuyor. Anlaşma olup olmadığını Pazartesi akşamı saat 20:15’te VOX’ta “Die Höhle der Löwen”de görebilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Bu makale sözde bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Daha fazla bilgi burada mevcuttur.

#Konular