Thomas Müller kariyerini milli takımda sonlandırıyor

Beykozlu

New member

Zaten söylentiler dolaşıyordu, artık resmileşti: Thomas Müller, milli takıma kişisel sözlerle veda etti.

Thomas Müller ile DFB, 2014'ün bir sonraki dünya şampiyonunu ve dernekteki en sevimli yüzlerden birini kaybetti. FC Bayern'in deneyimli oyuncusu, İspanya'ya (1:2) karşı aldığı acı Avrupa Şampiyonası yenilgisinin altını çizdi ve Alman milli takımından emekli oluyor. Müller bunu YouTube'da kendisi duyurdu.

Pazartesi günü yayınlanan bir videoda Bayern yıldızı şunları söyledi: “131 uluslararası maç ve 45 golün ardından bugün federal kartala veda ediyorum.” Müller şöyle devam etti: “Dört Dünya Kupası ve dört Avrupa Şampiyonası'nda yer alabildim. Dünya Kupası kupasını havada tutmak ve sahada sevginizi hissetmek. Ülkem için oynamak beni her zaman çok gururlandırdı.”

Müller, taraftarlarına, “Birlikte kutladık, hatta bazen birlikte gözyaşı döktük” dedi. Müller, daha sonra Alman taraftarlara teşekkür etti.

34 yaşındaki oyuncu, Mart 2010'da memleketi Münih'te Arjantin'e karşı oynanan Dünya Kupası hazırlık maçında (0:1) ilk kez forma giydiğinden beri Almanya formasıyla 131 kez forma giydi. Sadece rekor sahibi Lothar Matthäus (150) ve Miroslav Klose (137) Alman kadrosunda daha sık forma giydi.

Son olarak, Müller DFB takımının taraftarlarına bir mesaj verdi: “Bu yılki Avrupa Şampiyonası'nın coşkusunu ve sevincini yanınıza alın ve 2026 Dünya Kupası yolunda takım için parmaklarınızı çapraz tutun. Ben de bunu yapıyorum. Şimdi tribünde bir taraftar olarak ve artık sahada bir oyuncu olarak değil.”