Tost Makinesinde Waffle

Leila

Global Mod
Global Mod
Tost Makinesinde Waffle Tanımı İçin Materyaller

• 1 adet yumurta
  • Yarım çay bardağı toz şeker
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 1 su bardağı süt
  • 1 paket vanilya
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 su bardağı un (+1 yemek kaşığı daha gerekirse ekleyin kıvamına gore)
Süslemek için:

• Nutella (benmari yordamı eritip kullandım)
  • Lotus krema (benmari yolu eritip kullandım)
  • Muz
  • Çilek
  • Çikolata rendesi ve damla çikolata
Tost Makinesinde Waffle Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Uygun bir çırpma kabına şeker ve yumurtayı alalım .
  2. 3 dk kadar çırpalım .
  3. Üzerine un haricindeki gereçleri ekleyip karıştıralım .
  4. Son olarak azar azar un ekleyip hayli katı yahut sıvı olmayan dökünce yavaşça yayılıp kalacak formda bir harç hazırlayalım .
  5. Benim un ölçüm kâfi geldi sizde kıvamına bakılırsa hareket edin.
  6. Tost makinesinin düzgünce ısındığından emin olunca fırça ile alt üst kapağını yavaşça yağlayalım, harçtan azar azar dökelim ve hiç elleyip inceltmeden makinenin kapağını da bastırmadan kapatalım.
  7. Kısa müddette kızarmaya başlayacaktır .
  8. Biraz kızarınca isterseniz çizgilerin aykırısı olucak biçimde yine yerleştirip üzerinin hoş çiziklenmesini sağlayın, birinci haliyle de kullanabilirsiniz.
  9. Pişen waffle hamurlarımızı alalım tamamını hazırladıktan daha sonra istediğiniz üzere lezzetlendirebilirsiniz.
  10. Ben ortasına lotus krema sürdüm ,çilek ve muz dilimi ile kapattım.
  11. Üzerine bir daha erittiğim lotus krema ve nutelladan gezdirip çikotala rendesi serptim ,meyvelerle servis ettim sevdiğiniz biçimde hazırlayabilirsiniz.
Afiyet olsun ????????????.

Not:harcı fazla yayarsanız ince olur yahut fazla pişirirseniz bu biçimde da bir kesim kuru olur .

bu biçimde bir durumda kesinlikle pişenleri bir tabakta bekletirken üzerini örtün sıcağıyla yumuşar ve hal alır hale gelir.

Olağanda de epey kalın yapmadığımız için hepsi pişene kadar bekletirken esasen kuruyabilir her halükarda üzerini örtün yumuşacık kalır
☺

12 ufak waffle yaptım boyutlandırmanıza göre ölçüsü değişecektir.

Tost Makinesinde Waffle Tanımı Fotoğraflı Yapılışı