UFC efsanesi Stephan Bonnar († 45) beklenmedik bir şekilde öldü

Beykozlu

New member

Eski UFC yıldızı Stephan Bonnar, 45 yaşında beklenmedik bir şekilde hayatını kaybetti. Dövüş sanatları organizasyonu için en önemli mücadelelerden birini verdi.

“Karma Dövüş Sanatları” (MMA) dünyası, eski UFC yıldızı Stephan Bonnar’ın yasını tutuyor. Dövüş sanatçısı Perşembe günü sadece 45 yaşında öldü. UFC bunu Noel arifesinde duyurdu. Dünyanın en büyük MMA organizasyonu yaptığı açıklamada, “UFC ailesi, Perşembe günü işyerinde kalp komplikasyonları nedeniyle hayatını kaybettiğine inanılan UFC Onur Listesi üyesi Stephan Bonnar’ın trajik vefatından dolayı üzüntü duymaktadır.”

Bonnar, UFC tarihinin en önemli dövüşlerinden birini yaptı. Organizasyondaki kariyerine 2005 yılında UFC’nin genç yeteneklere bugüne kadar kendilerini kanıtlama şansı verdiği Ultimate Fighter (TUF) programının ilk sezonunda yarışırken başladı. Sezon finalinde Bonnar, Forrest Griffin’e karşı muhteşem bir mücadele verdi.

Dövüş UFC’nin yolunu açtı

Dövüş, bugüne kadar UFC tarihinin en iyi ve en önemlilerinden biri olarak kabul ediliyor ve yeni TV anlaşmalarının temelini atıyor ve UFC’nin dünyadaki en büyük MMA organizasyonuna dönüşmesine neden oluyor. UFC Başkanı Dana White, onu organizasyonu için şimdiye kadar yarışmış “en önemli dövüşçülerden biri” olarak kabul ediyor. Bildiride, “Forrest Griffin ile mücadelesi sporu sonsuza dek değiştirdi ve asla unutulmayacak” denildi.

Bonnar, sonunda Griffin’e karşı mücadelesini kaybetmiş olsa da, sonrasında da atılım yaptı. Bonnar bir keresinde “Her şey değişti,” diye hatırlıyordu. “Bir UFC kariyerim olacağını düşünmemiştim. Bu sadece küçük bir hobiydi, bu yüzden her şeyi değiştirdi. Neredeyse bir gecede ünlü oldum. Gittiğim her yerde biri beni tanıdı, tuhaf yerler bile” diye hatırladı. “Vahşiydi.”

Bonnar, UFC’de yedi yıl daha savaştı. Jon Jones, Anderson Silva ve Tito Ortiz gibi diğer büyük isimlerle savaştı. Sonunda kariyerine 2012’de 17 galibiyet ve dokuz mağlubiyetle son verdi – Griffin ile birlikte organizasyonun Onur Listesi’ne girmeye yetecek kadar. Bonnar, uzun süredir eşi olan Andrea Brown ve ana rakibinin adını taşıyan oğlu Griffin tarafından hayatta kaldı.