Uli Hoeneß, Thomas Tuchel’in imzalanmasında yer aldı.

Beykozlu

New member

Nagelsmann gitti, Tuchel burada: FC Bayern’in yeni bir teknik direktörü var. İronik bir şekilde, Uli Hoeneß’in anlaşmaya dahil olduğu söyleniyor.

2018’de onu istemedi, ancak şimdi Bayern’in onursal başkanı Uli Hoeneß’in kulübün yeni teknik direktörü olarak Thomas Tuchel’i işe aldığı söyleniyor. Bu “Bild” gazetesi tarafından bildirilir. Buna göre, Bayern patronları yeni teknik adamla sözleşme imzalamak için denetleme kurulundan yeşil ışık yakmak zorunda kaldı.

Herbert Hainer, Bayern Başkanı olarak denetim kuruluna başkanlık ediyor ve buna göre Cuma günü Säbener Straße’de teknik direktör değişikliğini işleme koyacaktı. Ancak, zaman yetersizliğinden dolayı tüm Denetleme Kurulu ile bir toplantı için zaman yoktu.

Hoeneß’in hala büyük etkisi var

Bu nedenle, Bayern patronları, tüm yönetim kurulu adına konuşmak için Hainer ve Hoeneß’in güçlü seslerine güvenmek zorunda kaldı. Hoeneß, kulüp başkanı olarak uzun süre denetim kurulunun başındaydı, ardından 2019’da yönetim kurulunu Hainer’e devretti. Sonuç olarak Hoeneß, diğer konseylerden hâlâ büyük bir güven duyuyor. Bu nedenle, fiili olarak operasyon işinden çekilmiş olmasına rağmen, büyük bir etkiye sahip olmaya devam ediyor.

Hoeneß’in Tuchel taahhüdü lehinde konuşması hiçbir şekilde doğal değildir. 2018 gibi erken bir tarihte, Bayern’in o zamanki CEO’su Karl-Heinz Rummenigge, koçluk kariyerine son vermek isteyen Jupp Heynckes’in yerine Tuchel’i getirmek istedi. Ancak Hoeneß, Heynckes ile işbirliğini sürdürme konusunda müzakereye devam etmekte ısrar etti.

Tuchel, Hoeneß’e teşekkür etti

Tuchel, Bayern’i beklemedi ve Paris Saint-Germain’deki koçluk işini kabul etti. Bayern sonunda Frankfurt’tan Nico Kovac’ı getirdi. Başarısız bir işbirliğiydi.

Hem Tuchel hem de Hoeneß, o sırada verilen karar için diğerini suçlamıyor gibi görünüyor. En azından Tuchel Cumartesi günü yaptığı resmi sunumda yaptığı kabul konuşmasında onursal başkanı da dahil etti.

Tuchel: “Bayern o zamanlar haklıydı”

Tuchel ayrıca beş yıl önce olanlar hakkında şunları söyledi: “Bence FC Bayern’in o sırada Jupp’un kararını beklemeye hakkı vardı. Ve Paris için karar verdiğimde yaptığımız son telefon görüşmesinde, olmadığımı söyledim. kimseye kızgınım ve bunu kişisel almıyorum.”

Tuchel, Hoeneß’in yerinde olsaydı aynı şekilde davranacağını söyledi. “O zamanlar bu kararı bekleyemezdim çünkü bu arada çok gerçek bir seçenek ortaya çıktı. Ve o zamanlar, şimdi olduğu gibi, Bayern veya Paris’i baskı altına alıp birbirlerine karşı oynamak uygun değildi.”

İkisinin profesyonel tavrı ve resmi olarak emekli olmasına rağmen Hoeneß’in hala sahip olduğu büyük etki, Tuchel’i Alman rekor şampiyonlarına getirmeye yardımcı oldu.