Valtteri Bottas yeme bozukluğu yaşadı

Beykozlu

New member

Valtteri Bottas, 2013’ten beri Formula 1’de yarışıyor. Ancak Fin sürücü için her zaman kolay olmadı. Şimdi Bottas sorunları hakkında net bir şekilde konuştu.

Bir röportajda Formula 1 pilotu Valtteri Bottas, birinci sınıftaki kariyeri boyunca yaşadığı sorunlar hakkında duygusal bir şekilde konuştu ve zorluklarını net sözlerle kamuoyuna açıkladı. Bottas, 2013’teki ilk çıkışından sonra Formula 1’deki ilk yılları hakkında memleketi Finlandiya’daki “Maria Veitola Night Live” programında “Kendimi fiziksel ve zihinsel olarak eğittim” dedi. Yeme bozukluğunun resmi bir teşhisi yoktu ama kesinlikle vardı.”

Bir psikoloğa gitti: “Benim hakkımdaki ilk değerlendirmesi, neredeyse bir robot gibiydim” – koşu birimleri arasında sadece brokoli pişirdi ve ardından antrenmana devam etti. Koçu bile bu konuda hiçbir şey bilmiyordu. Bottas, hayatını tamamen yarış serilerine odakladı. “Neredeyse bitiş çizgisine ulaşmak isteyen ve hiçbir duygusu olmayan bir robot gibiydi. Bu harikaydı. O zamanlar Formula 1’den başka bir hayatım olmadığı doğruydu.”

Yeme bozukluğu böyle gelişti: “En iyisi olmak istedim ve bunu yapmam gerektiğini düşündüm. Takım 68 kilo olmam gerektiğini ve doğam gereği 73 kilo olduğumu söylediğinde, o zaman elinizden geleni yapıyorsunuz. .” Artık Formula 1 sürücüleri için bir minimum ağırlık var, şu anda 80 kilogram. Bir sürücünün ağırlığı daha azsa, aradaki farkın araca ek ağırlıklarla telafi edilmesi gerekir.

“Tek ben değilim”

Sportif geleceğin belirsizliğiyle ilgili süregelen belirsizlik de yıllar boyunca bir yük haline geldi – Mercedes’te geçirdiği süre boyunca (2017-21), 33 yaşındaki sürücü geçen sezon olduğu gibi sadece bir yıllık kontrat aldı. Alfa Romeo. Onun için geleceğimin tehlikede olduğu ve hangi takım için yarışacağımı bilmediğim “zor bir aşama” idi. Dışarıdan yardım istemek için büyük bir eşikti.”

Zayıf yönlerinizi kabul edebilmek bir güçtür: “O kadar sert bir adam olduğunu düşünüyorsun ki, yardıma ihtiyacın yok, ben aynaya bakarak bazı şeyleri düzeltebilirim. bir sürü kilit var ve bazen orada zorlanan tek kişi ben değilim.”