Xbox Game Pass rekorlarını alt üst eden sürpriz oyun: High On Life büyük oynuyor

bencede

New member
Çok dikkat çekmeyen bir oyun, Xbox Game Pass tarihine geçerek herkesi şaşırttı. Microsoft, yayınlandığı birinci günden itibaren Game Pass’te sunulan ve Squanch Games tarafınca geliştirilen birinci şahıs nişancı oyunu High On Life‘ın abonelik hizmetinde büyük bir popülerlik yakalayarak birkaç rekor birden kırdığını bildirdi.

High On Life, Xbox Game Pass’te 2022’nin en büyük çıkış performansı, tüm vakit içinderın en büyük üçüncü taraf çıkış performansı ve birinci çıkışından bu yana hizmetteki en büyük tek oyunculu oyun performansı unvanlarını almayı başardı. Tüm bunlar, oyuncuların yayınlanmasından daha sonraki birinci beş gün ortasında oyun içerisinde kaç saat geçirdiklerinin ölçülmesiyle belirlendi.

Squanch Games stüdyo yöneticisi ve COO’su Mike Fridley,İlk kez Game Pass ile bir oyun sunuyorduk” diyor ve devam ediyor: “Oyuncuların şu anda Game Pass’te bizi en tanınan oyun haline getiren reaksiyonu hepimizi hayrete düşürdü. Squanch Games birinci kurulduğunda, oynamak istediğimiz oyunları üretmeyi hedefliyorduk ve Game Pass, bu oyunları oynamak isteyen oyunculara ulaşmamıza yardımcı oluyor.

Yeni bir bağımsız oyunun, yıllar boyunca Game Pass’te sunulan öteki biroldukca öne çıkan üçüncü taraf oyunu geride bıraktığını görmenin çok farklı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Rick and Morty’nin ortak yaratıcısı Justin Roiland‘dan gelen High On Life ile Squanch Games, Xbox ile kolay kolay bozulmayacak bir bağlantı yakalamış olabilir…