Yeni teknik direktör kim olacak? Lothar Matthäus'un bir favorisi var

Beykozlu

New memberFC Bayern önümüzdeki sezon için yeni bir teknik direktör arıyor. Lothar Matthäus, Thomas Tuchel'in selefinin geri dönmesinden yana.


Rekor milli oyuncu Lothar Matthäus, milli teknik direktör Julian Nagelsmann'ı, yazdan itibaren FC Bayern'de boş olan teknik direktörlük pozisyonu için en uygun aday olarak görüyor. Münih'in Borussia Dortmund'a karşı oynadığı önemli maçtan önce Cumartesi akşamı Sky'da Matthäus, Bayern'in bir yıl önce yollarını ayırdığı 36 yaşındaki oyuncuyla ilgili “Benim favorim Julian Nagelsmann” dedi.


“Julian Nagelsmann'ın, Bayern Münih'in neleri araması gerektiğine dair konuşmayı kesinlikle dinlemeye istekli olacağı kanaatindeyim.”


Nagelsmann'ın Alman Futbol Federasyonu ile olan sözleşmesi, kendi evinde oynanacak Avrupa Şampiyonası sonrasında (14 Haziran – 14 Temmuz) sona eriyor. Bayern yeni bir teknik direktör arıyor çünkü Thomas Tuchel ile olan işbirliği yaz aylarında erken sona erecek. Tercih edilen aday Xabi Alonso Cuma günü Bayer Leverkusen'de kalacağını duyurdu.


“O halde Julian Nagelsmann yarın sabah ofiste olurdu”


Mart 2023'te Nagelsmann'dan ayrılmayı “gereksiz” olarak nitelendiren Matthäus, “Bayern'de birkaç savunucusu var” dedi ancak aynı zamanda Münih'teki herkesin ikna olmadığını da belirtti. “Herkes bundan yana olsaydı Julian Nagelsmann muhtemelen yarın sabah ofiste olurdu.” Nagelsmann, Bayern'de görev yaptığı dönemde (2021-2023) 2022'de şampiyonluğu kazanmıştı.


DFB yetkilileri, milli takımın son test maçında Fransa'da (2-0) ve Hollanda'ya karşı (2-1) elde ettiği başarıların ardından Nagelsmann ile sözleşmeyi uzatmak istediklerini doğruladı. Koçun kendisi de kendi evindeki turnuvadan önce netlik istediğini vurgulamıştı.