Zaman aşımı duyurusundan sonra ‘4 Blok’ yıldızına yönelik suçlamalar

semaver

New member

Film yıldızı Kida Ramazan daha yeni halka seslendi. Ara vermek istiyor ve profesyonel yardım istiyor. Şimdi kendisine yöneltilen bir iddianame biliniyor.

Kida Ramazan, 6 Haziran’da Instagram hesabına “Fazla çalıştım ve artık olmak istediğim kişi olmadığımı fark ettim.” Görünüşe göre, “4 Blok”taki eski dizi yıldızı değişmek istiyor – ifadesi açık bir özeleştiri içeriyor.

“Bu yüzden sakinleşmek ve dürüstçe düşünmek için ara veriyorum.” Altı çocuk babası yaptığı açıklamada terapiyi de şöyle anlatıyor: “Ben de destekleneceğim. Çocuklarım ve diğer herkes için iyi bir rol model olmak istiyorum.”

“Suçlama tehdit ediyor”

İyi bir örnek? Çarşambadan gelen bu mesajla kulağa farklı geliyor. Bild gazetesinin haberine göre Berlin Cumhuriyet Başsavcılığı altı çocuk babası hakkında suç duyurusunda bulundu. t-online bu bilgiyle onu karşı karşıya getirdi ve konu hakkında açıklama istedi, ancak talep yanıtsız kaldı. Bu arada bir mahkeme sözcüsü iddianameyi doğruladı: “Suçlama tehdit edici. İddianamenin içeriği hakkında şu anda bir şey söyleyemem.”

Bu hukuki ihtilaf, Ramazan için de patlayıcıdır, çünkü kendisi zaten Şubat 2022’de başka bir suçtan hüküm giymişti. O zamanlar ehliyetsiz birden fazla araç kullanmanın cezası şuydu: şartlı tahliye ile on ay hapis. Dönemin Berlin-Tiergarten bölge mahkemesinin verdiği ceza kararına göre, Ramazan ayrıca şartlı olarak hayır kurumlarına 20 bin avro ödemek zorunda kaldı. 2022’deki olaylar hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

Bunun son iddialara bir etkisi olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Kida Ramazan daha önceki bir röportajında Bild’e yaptığı sözlü gaflarla ilgili şunları söylemişti: “Meslektaşlarım veya çalışanlar kesinlikle davranışlarımı zaman zaman tehdit edici buldular. Bunun farkındayım ve üzgünüm.” Ancak, “insanlara asla vurmadı (…) veya onlara başka bir şekilde saldırmadı”.

Film yıldızı çılgınlığını şöyle tarif etti: “Öfkeden kapıyı tekmeledim, duvara çarptım veya bir sandalyeyi devirdim. Ama asla başka birine saldırmam.”