Zverev neden göğsünde federal kartal taşımıyor?

Beykozlu

New member

Alexander Zverev, Olimpiyat Oyunları'ndaki favori rolünün hakkını veriyor. Ancak tenis yıldızı, kıyafetiyle seyircileri şaşırttı.

Alman tenis yıldızı Alexander Zverev, Fransa'daki Olimpiyat Oyunları'nda bir kez daha klasını gösterdi ve son 16'ya kaldı. Ancak sadece oyunuyla değil, sıra dışı kıyafet tercihiyle de dikkat çekiyor.

Zverev, normalde olduğu gibi göğsünde Alman kartalı taşımak yerine, milli sembolü kafa bandına taşıyarak takım arkadaşları arasında fark yaratmayı tercih etti.

'Bild'deki bir habere göre, 27 yaşındaki oyuncu “Bence kafa bandında daha iyi duruyor,” diye açıkladı. Alman takımında çiftler uzmanı olan Tim Pütz, yaratıcı tasarımın arkasında: “Ütüleme konusunda en çok bilgi sahibi olan Tim. Ben bile bu şeyi nasıl açacağımı bilmiyorum,” diye şaka yaptı Zverev. Forma oyunculara sadece sponsorun logosuyla gönderiliyor ve kartal daha sonra ütüleniyor.

Hamburg doğumlu oyuncu sadece moda yaratıcılığını değil, aynı zamanda atletik dayanıklılığını da gösterdi. Fransa'daki aşırı sıcağa rağmen, son 16'ya kalmayı başardı. “Ben sıcaktım, herkes sıcaktı,” diye yakındı Zverev, Çek Tomas Machac'a karşı oynadığı maçtan sonra. Paris'te hiç bu kadar sıcak bir deneyim yaşamamıştı. Adidas'ın sponsor olduğu, kendisinin ve meslektaşlarının giydiği siyah milli kıyafet bir avantaj değildi.

Yüksek sıcaklıklar nedeniyle yeni ekipmanlar düşünülüyor. Zverev, oyunculara biraz rahatlama sağlamak için Adidas'tan beyaz forma teslimatı talep etti. Jan-Lennard Struff gibi bazı takım üyeleri şimdiden beyaz Diadora formaları giyiyor.

Zverev'in Olimpiyat Oyunları'nda hala madalya kazanma şansı var. Karma çiftler müsabakasında ilk turda elenmesinden bir gün sonra Machac'ı 6-3, 7-5 yendi ve şimdi son 16'da Avustralyalı Alexei Popyrin ile karşılaşacak.

“Turnuvadayım ve hala madalya kazanma şansım var – ve altın madalyayı umuyorum,” dedi Zverev ZDF ile yaptığı bir röportajda iyimser bir şekilde. O zamana kadar kendisine beyaz bir mayo gönderilip gönderilmeyeceği henüz belli değil.