1000 kez içmediğiniz cin içecekleri – ördek tarifi ile

Ayden

Global Mod
Global Mod
Soho, Londra’daki Fred’s Club 80’lerde bir kurumdu. Yalnızca üye olanların girmesine izin verildi ve herkes üye olmadı. Boy George girip çıkıyordu, Siouxsie and the Banshees, Naomi Campbell ve bunun gibi ünlüler. Barın arkasında, o zamanlar kasabanın en ünlü barmenlerinden biri olan Dick Bradsell, bardaktaki karışımla ilgileniyordu. Bradsell’in Gin Bramble’ı icat ettiği o günlerdeydi – bugün içecek bir klasik.

Bradsell, yaprak dökmeyen bir bitki yetiştirmeyi kafasına koymuş. İngiliz tadı almalıydı, o kadarını biliyordu. İronik bir şekilde, Fransa’dan bir ithalat, ilham perisinin öpücüğüne neden oldu. Bir keresinde Difford’s Guide için yazdığı bir metinde, meyve likörlerini tadarken kişisel Madeleine anını yaşadığını anlatmıştı. Anılar böğürtlen aromasıyla canlandı. “Wight Adası’nda böğürtlen toplayıp çalıların sivri uçları tarafından sokulduğum çocukluğuma geri dönmüştüm,” diye hatırladı. Böğürtlenin karışımda olması gerektiği açıktı. Temel olarak bir Singapur Sapanı kullandı ve Bramble tamamlandı.

Gin Bramble – tatlarla oynamak

Barmen, Bramble’ın başarısını basitliğiyle açıkladı. Ne de olsa, aslında biraz böğürtlenli ekşi bir cin. Kompozisyon, tatları dengelemenin basit yasasını izler: “Bir ruh al, cin, limon suyuyla asitlendir, şeker şurubu ile tatlandır ve böğürtlen şurubu ile tatlandır.”

Gin Bramble kokteyl tarihine geçti. O kadar popüler hale geldi ki, bazıları onu icat edenin Bradsell olduğuna inanmakta güçlük çekiyor. Bir Fransız barmen bir keresinde buna o kadar şiddetli bir şekilde direndi ki, Bradsell’in şimdiye kadar aldığı muhtemelen en iyi ve en küstah iltifatla kendini kaptırmasına izin verdi. Barmen bir keresinde “Onun dünyasında, içki benim gibi biri tarafından yaratılamayacak kadar iyi biliniyordu” demişti. “Gurur duydum.”

Cin Bramble’ın tarifi, diğer dört lezzetli ve hafife alınan cin içeceği ile birlikte fotoğraf galerisinde bulunabilir.