4. Süleymanpaşa “MTB CUP” bisiklet yarışlarında pedallar çevrildi

Beykozlu

New member
AJANSSPOR – HABER

Süleymanpaşa Belediyesi, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ve Vilayet Bisiklet Temsilciliği işbirliğinde MTB (dağ bisikleti) yarışı düzenlendi.

Karadeniz Mahallesi’nde yapılan yarışlar, yıldız erkek, genç erkek, seçkin erkek, master erkek A, master erkek B, genç bayan, seçkin bayan ve master bayan kategorilerinde 90 bisikletçinin iştirakiyle gerçekleştiriliyor.

“Dereceye giren atletlere mükafatlar verilecek”

Gün uzunluğu sürecek yarışlarda dereceye giren atletlere kupa, madalya ve çeşitli mükafatlar verilecek. Türkiye Bisiklet Federasyonu Tekirdağ Temsilcisi Yavuz Limon, AA muhabirine, yarışların klasik hale geldiğini söylemiş oldu.

“Güzel yarışlarla günü tamamlamak istiyoruz”

Limon, yarışlara iştirakin hoş olduğunu belirterek, “Bu yıl yarışlarımızı kurumlarımızın dayanağıyla düzenliyoruz. Farklı vilayetlerden gelen atletlerle yarışlarımız gün boyunca devam edecek. Yarışların sonunda sponsorlarımızın takviyesiyle atletlerimize mükafatlarını vereceğiz. Hoş yarışlarla günü tamamlamak istiyoruz.” dedi.

Sporculardan Okan Aydoğan da yarışa İstanbul’dan katıldığını lisana getirdi. Yaklaşık 3 yıldır müsabakalara katılığını söz eden Aydoğan, “Yarışlara sistemli olarak gelmeye çalışıyorum. Bisikletçiler için fazlaca hoş bir tertip. Başka yıllar yarışlarda derece elde etmiştim. Bugün de hoş ve kuvvetli yarışlar olacak ancak bir daha buradan dereceyle ayrılmak istiyorum.” diye konuştu.