422 mülki yönetim amirinin bakılırsav yerlerinin değiştirildiği karar Resmi Gazete’de

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
422 mülki yönetim amirinin bakılırsav yerlerinin değiştirildiği karar Resmi Gazete’de
Resmi Gazete’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla atama kararnamesi yayınlandı.

Resmi Gazete’de ülki Yönetim Amirleri Atama Kararnamesi de yer aldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile 422 mülki yönetim amirinin bakılırsav yerleri değiştirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, 2022 yılı Mülki Yönetim Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde nazaranv müddetlerini tamamlayan, hizmet yahut mazeretleri mucibince kararname kapsamına alınan 422 Mülki Yönetim Hizmetleri sınıfında bakılırsav yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında misyonlu olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni nazaranv yerleri liyakat ve kıdemleri temel alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile atandı.

329 ilçe kaymakamının bakılırsav yerleri değiştirildi

1. sınıf ilçede nazaranv yapan 46, 2. sınıf ilçede misyon yapan 37, 3. sınıf ilçede misyon yapan 43, 4. sınıf ilçede bakılırsav yapan 104, 5. sınıf ilçede misyon yapan 38, 6. sınıf ilçede bakılırsav yapan 61 olmak üzere toplam 329 ilçe kaymakamının misyon yerleri değiştirildi.

İstanbul’da 12, Ankara’da 4, İzmir’de ise 10 kaymakamın nazaranv yerleri değiştirilirken, kayyumluk bakılırsavi de icra eden kaymakamlardan 12’si farklı bakılırsavlere atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde atamaya tabi tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tabir daha tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve bilhassa kayyumluk nazaranvi icra edenler daha üst nazaranvlerde değerlendirildi.

Kararname daha sonrası boş kalan ilçelere kaymakam vekili bakılırsavlendirildi, 922 ilçenin tamamına kaymakam verilmesi sağlandı.

Diğer kurumların atamaları

Göç Yönetimi Başkanlığında boş bulunan Lider Yardımcılığı bakılırsavine Bakanlığın İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Lideri Can Ozan Tuncer getirildi.

Uyum ve bağlantı Genel Müdür Vekili Gökçe Ok, Yabancılar Genel Müdürü Vekili Beğenilen Özkorul, Milletlerarası Muhafaza Genel Müdür Vekili Muhammet Selami Yazıcı, Sistemsiz Göç ile Gayret ve Hudut Dışı İşleri Genel Müdür Vekili Ramazan Seçilmiş ile Rehberlik ve Kontrol Lider Vekili Hacı Memet Gürlek tıpkı bakılırsavlere asaleten atandı.

İller yönetimi Genel Müdürlüğü Daire Lideri Mustafa Fırat Taşolar, İdare Hizmetleri Genel Müdürü oldu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı atamaları

Sahil Güvenlik Komutanlığında Kumandan Yardımcısı Tuğamiral Cengiz Fitoz Tümamiralliğe, Kıyı Güvenlik Karadeniz Bölge Kumandanı SG Albay Ahmet Bahadır Tuğamiralliğe, Kıyı Güvenlik Akdeniz Bölge Kumandanı SG Albay Oğuz Bavbek Tuğamiralliğe terfi ettirildi ve bulundukları nazaranvlere intibak atamaları yapıldı.