Adalet Bakanlığı işçi alımı başladı! Nasıl müracaat yapılır? İşte kuralları ve müracaat ekranı…

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Adalet Bakanlığı işçi alımı başladı! Nasıl müracaat yapılır? İşte kuralları ve müracaat ekranı…
Adalet Bakanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere işçi alımı ilanı Resmi Gazete’de yayınlandı.

Merkez teşkilatında genel yönetim hizmetleri sınıfında bakılırsavlendirilmek üzere KPSS puanı ile stajyer kontrolör alımı yapılacak.

2021-2022 yılında gerçekleştirilen Kamu İşçisi Seçme İmtihanı (KPSS) P9 ve P48 puan çeşitlerine bakılırsa 70 ve üzeri puan alan adaylar müracaat yapabilecek.

Başvuruları onaylanan adaylar ise Bakanlık tarafınca gerçekleştirilecek olan kelamlı imtihan daha sonrasında atama yapılacak.

İş arayan vatandaşlar, Adalet Bakanlığı işçi alımı ilanı için müracaat bilgilerinı ve tarihini araştırmaya başladı. İşte merak edilenler…

Başvurular ne vakit başlıyor?

Personel alımı müracaatları 21 Aralık 2022 tarihinde başlayıp, 30 Aralık 2022 23:59’da sona erecektir.

Nasıl müracaat yapılır?

Adaylar müracaatlarını Meslek Kapısı-Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı sitesinden e-devlet şifresi ile yapacaktır. Müracaatlar posta yolu ile kabul edilmeyecektir.

Başvuru süreci tamamlandıktan daha sonra Müracaatlarım ekranından müracaatların tamamlanıp tamamlanmadığı denetim edilmelidir. Müracaat alındı ibaresi görülmeyen hiç bir müracaat değerlendirilmeyecektir.

ADALET BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT EKRANI

Başvuru şartları

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci hususunda belirtilen kaideleri taşımak,

2- 01 Ocak 2023 tarihi prestijiyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1988 tarihinde ve sonrasındasında doğmuş olanlar başvurabilir.),

3-Hukuk yahut hukuk bilgisine programlarında gereğince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

4- Diploma denkliği Yükseköğretim Heyeti tarafınca onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin üstte belirtilen kısımlarından mezun olmak,

5- 2021 ve 2022 yılında A Kümesi Takımlar için gerçekleştirilen Kamu İşçi Seçme İmtihanında KPSSP9 ve KPSSP48 puan cinslerinin rastgele birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak (Bu iki puan çeşidinden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır.).