Araç bilgisayarda nasıl kullanılır?

Bilgin

Global Mod
Global ModWhatsApp'ı bilgisayarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun birçok avantajı var. Size bunun ne kadar kolay olduğunu adım adım göstereceğiz.


WhatsApp yalnızca akıllı telefonlar için değil aynı zamanda tarayıcı sürümü olarak da mevcuttur. Uygulama ile kullanıcılar bilgisayarlarında rahatlıkla sohbet edebiliyor, bilgisayar klavyesinden ve hızlı dosya erişiminden faydalanabiliyor.


WhatsApp Web nasıl açılır?

  1. Tarayıcınızda https://web.whatsapp.com web sitesini açın.
  2. Android sürümünde, uygulamanın sağ üst köşesindeki üç noktaya ve ardından WhatsApp Web'e dokunun.
  3. iPhone'da uygulamayı açın, “Ayarlar”a ve “WhatsApp Web/Masaüstü”ne dokunun.
  4. “QR Kodunu Tara”ya dokunun.
  5. Kamerayı web sayfasında görüntülenen koda doğrultun.
WhatsApp daha sonra Messenger hesabınıza bağlanacak ve Windows, Apple veya Linux tarayıcısında bir oturum başlatabilirsiniz.


Ayrıca akıllı telefonunuzda bulunan tüm WhatsApp mesajlarını ve kişilerini masaüstü görünümü aracılığıyla kolayca okuyabilir ve yanıtlayabilirsiniz. PC'de metin yazmak çok daha kolaydır çünkü gerçek bir klavye kullanabilirsiniz ve cep telefonunun küçük klavyesini kullanmak zorunda kalmazsınız. Bu aynı zamanda bilgisayarda depolanan dosyaların gönderilmesini de kolaylaştırır.


Not: Bu makale ilk olarak 2017'de yayınlanmıştır. Açıklanan işlevler, güncel WhatsApp sürümü kullanılarak kontrol edilmiştir.