“Asıl kaybeden onlar”

Abel

New member
Alessio D’Amato, Roma’da düzenlenen seçim komitesinde elde edilen sonuçları değerlendirdi ve 5 Yıldız Hareketi’ni eleştirdi.

İle ilgili Valentina Mericio Yayınlanan 14 Şubat 2023

Bu yoğun seçim turunun sonunda, merkez sol aday Alessio D’Amato elde edilen sonucu değerlendirdi.

Roma’da düzenlenen seçim kurulu kürsüsünden yaptığı konuşmada Beş Yıldız Hareketi’ne yönelik sert eleştirileri saklı tuttu.

Her şeye rağmen seçimlerin genel olarak gidişatından duyduğu memnuniyeti dile getirdi: “Başkan olarak bana verilen oy, koalisyona verilen oydan daha yüksekti. Bu, taahhüdümün kabul edildiği anlamına gelir. Şahsen ben kendimi hiçbir şey için suçlamıyorum, aslan gibi savaştım”.

Seçimler, M5S’de D’Amato: “Lazio’da asıl kaybedenler onlar”

Beş Yıldız Hareketi hakkında konuşan D’Amato, şunları söyledi:: “Lazio’da gerçek kaybedenler, %10’un altına düşme riskini alan M5S’dir, bu stratejinin başarısızlığıdır: Conte, yaptığı seçimler ve gördüğü hükümet deneyimini devam ettirmeme seçimi üzerinde düşünmek zorunda kalacak. müttefik olarak bizi ”.

“Uzun politika dalgası galip geldi”

Sonunda şunları kaydetti: “Burada geniş bir alan yoktu, 2018’de Zingaretti’yi destekleyene çok benzeyen bir merkez sol koalisyonu vardı: o zaman %32,9 yeterliydi, şimdi ise %35 ile net bir yenilgi var, eğer yüzdeler doğrulanacaksa. Uzun politika dalgası galip geldi, Lombardiya ve Lazio’da farklı koalisyonlara rağmen veriler benzer”.