Berlin geliştiricisinden uygulama, Apple’dan arka rüzgar alıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod“One Sec” uygulaması, Instagram ve Co’nun gereksiz yere açılmasını önlemeye yardımcı olur. Arkasında bir Berliner var. Şimdi Apple tarafından onurlandırılıyor.


Birçok akıllı telefon kullanıcısı bu soruna muhtemelen aşinadır: Şu anda yapacak çok şeyiniz olmasına rağmen, cep telefonunuzu elinize alıp günde onlarca kez Instagram akışında veya en son tweet’lerde hızlıca geziniyorsunuz. Genellikle başlangıçta planladığınızdan daha uzun süre takılıp kalırsınız.


Bu “hızlıca bir göz atma” ihtiyacı, yoğun çalışma için bir zehirdir – ancak birçok kullanıcı buna engel olamaz. “One Sec” iPhone uygulaması burada yardımcı olacaktır. Berlinli genç bir geliştiricinin uygulaması sosyal medyayı engellemiyor. Yalnızca bir sonraki otomatik kaydırmadan önce kısa bir süre duraklamanızı ve gereksiz bir dürtüyü takip edip etmediğinizi veya gerçekten bir şey aramak isteyip istemediğinizi düşünmenizi sağlamalıdır.


Bunu başarmak için, seçilen uygulamalar açılmadan önce kısa bir bekleme süresi vardır – genellikle sadece birkaç saniye. Kaydedilen “kaydırma oturumlarının” başarısı Apple’ın Sağlık Uygulamasında bile izlenebilir ve anlaşılabilir.


Küçük geliştiriciler için temel program


Bu basit fikir, dünya çapındaki iPhone kullanıcıları tarafından beğenildi. Uygulama çok popüler oldu ve bugünden itibaren App Store’da “Daha iyi bir gelecek için” sloganı altında beş Avrupa uygulamasından biri olarak belirgin bir şekilde gösterilecek.


Öne çıkan uygulamaların geliştiricilerinin tümü daha önce Foundation programına katılmıştır. Burada Apple kendisini bireysel iOS geliştiricilerine adar ve onları uygulama programlamanın yanı sıra pazarlama ve para kazanma gibi konularda eğitir; böylece arkalarında büyük bir şirket olmasa bile uygulamalarında büyük başarı elde edebilirler.


Frederik Riedel “One Sec” ile başardı. Geçen yıl kullanıma sunulduğundan bu yana, uygulama dünya çapında bir milyondan fazla indirildi – tek bir geliştirici için dikkate değer bir erişim. Bununla birlikte, 28 yaşındaki yeni gelen biri değil: 15 yaşından beri iPhone uygulamaları programlıyor ve Cupertino’daki WWDC geliştirici konferansına katılmak için Apple’dan birkaç hibe aldı ve sonunda Vakıf fonu aldı.


Alman geliştiriciler genellikle fon sağlama konusunda başarılıdır


Bu kesinlikle Riedel’in temsilci olduğu anlamına gelmez – ancak özellikle Alman geliştiriciler arasında bir istisna değildir: App Store Foundation programının başlangıcından bu yana, dünya çapında 1.100 geliştirici bu çerçeve kapsamında desteklendi ve bunların 260’ı Almanya’dan geldi.


Bu, genç Alman geliştiricilerin ve küçük ekiplerin gelecek yıl Foundation programına seçilme şansının yüksek olduğu anlamına gelir. Bu arada, geliştiriciler başvuramaz, seçim App Store ekibi tarafından yapılır – bu nedenle en az bir yayınlanmış uygulama temel bir gerekliliktir.


Öte yandan, Swift Student Challenge’a aktif olarak başvurmanız gerekiyor. Öğrenciler (16 yaş ve üzeri) ve öğrenciler Playground projelerini buraya gönderebilir ve biraz şansla WWDC geliştirici konferansına davet edilebilirler.


Tabii ki, bu yılki WWDC için çok geç, yine büyük ölçüde çevrimiçi olarak 5-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek – ancak ilk gün, seçilen geliştiriciler ve öğrenciler yerinde Apple Park’a davet ediliyor.


Tarih, Apple hayranları için de heyecan verici, çünkü açılış konuşmasında Apple yalnızca yaklaşan iOS 17 için en önemli yenilikleri sunmakla kalmayacak, aynı zamanda muhtemelen yeni bir AR gözlüğü türü ve belki bir Macbook Air de sunacak. Daha sonra bununla ilgili önemli olan her şeyi t-çevrimiçi olarak da öğreneceksiniz.