Bir Türkiye masalı: Hülya Avşar ve Tanju Çolak

Beykozlu

New member
THE AFFAIR’İN YERLİSİ

Meşhur aldatma dizisi “The Affair”in yerlisini çektiler biliyorsunuz. Yakında gösterilecekmiş. Yapımcıların bu cins kıssaları bile uzaklarda arayıp adaptasyon peşinde koşmalarına şaşırmamak elde değil. halbuki geçmiş vakit Türkiye’sinde ne örnekler var.En çılgın örneği malum; Hülya Avşar ve Tanju Çolak aşkı. Şimdilerde bu eski aşk bir daha gündemde. olağan olarak Hülya Avşar yardımıyla. Bir talk gösteride şöyleki bir demeç topu yuvarlayarak eski defterlerin bir daha açılmasına niye oldu Avşar:

TANJU GOLE ÇEVİRDİ

“Telefon rehberimdeki tek ünlü Sezen Aksu ve İbrahim Tatlıses. Tanju’yu da rehberimden silmedim. Niçin sileyim? Dünya çapında bir ödül, Altın Ayakkabı almış bir isim. Bunlar unutulmayacak şeyler”.Sadece ancak yalnızca Altın Ayakkabı mükafatı vesilesiyle Avşar’ın telefon rehberindeki varlığını birinci dereceden sit alanı misali senelerca korumuş Tanju Çolak, bu açıklamayı kısa müddette gururlu bir gole çevirdi natürel: “Hoşuma gitmedi dersem palavra söylemiş olurum. Kendisine hürmet duyuyorum ve teşekkür ediyorum. Yaşanmışlıklar var ve her insanın hürmet duyması lazım”.

OTOMOBİL, AKARYAKIT İSTASYONU VE HÜLYA AVŞAR

Ne palavra söylemeli, iki tarafın da bu dürüst ve geçmişine sahip çıkan açıklamaları pek de alışık olduğumuz şeyler değil bu topraklarda. Zira yaşadıkları az buz skandal olmamış vaktinde. Çabucak geçmişe ışınlanalım: Tanju Çolak o devir çabucak hemen Samsunspor’da. Galatasaray’a geçmemiş ve bekâr. Bir röportajda en büyük üç hayali sorulunca şu biçimde karşılık veriyor: Hoş bir spor otomobil, akaryakıt istasyonu sahibi olmak ve Hülya Avşar!Benzin istasyonu sahibi olma hayalinin akabinde Hülya Avşar’ın gelmesi periyodun talihsizliği.bu biçimdelar istasyon sahibi olmak havalı ve varlıklı bir durummuş, artık olsa pekala “Üçüncü jenerasyon kahve dükkânı sahibi olmak” diyebilirdi Tanju Çolak.

MAHALLELİ ORTAYA ÇIKARIYOR

her neyse, sadede gelelim… Hülya Avşar da o devir Coşkun Sabah’la sevgili. Ancak Coşkun Beyefendi askere gidiyor ve askere gittikten daha sonra -anlatılanlara nazaran- tekrar ulaşamıyor Avşar’a. Gazetelerde dedikodular çıkıyor, çeşitli isimlerle Avşar’ın ismi anılıyor. Gerçeği bir süre daha sonra Suadiyeliler ortaya çıkarıyor! Bu civardaki bir apartman dairesine Tanju Çolak ve Hülya Avşar’ın peş peşe girdiğini goren mahalleli çabucak gazetecilere haber veriyor. Sonuç? Flaş flaş flaş, ikili tıpkı karede fotoğraflanıyor.Unutmadan, Tanju Çolak o fotoğraf yayınlandığında artık GS’lı ve evli. Dahası, eşi Aysu Hanım bir bebek bekliyor.

“İLERİ DERECEDE ARKADAŞIZ”

bu biçimdece tam üç yıl sürecek Türk işi “The Affair” başlamış oluyor. Neler olmuyor ki o süreçte? İkili içindeki aşk dolu dizgin devam ederken zina davası açılıyor. Hülya Avşar mahkemede, “Biz ileri derecede arkadaşız” diyor.

BEN, ÇOCUĞUM VE TANJU MEMNUNUZ

Olaylar daha da karışıyor. Tanju Çolak’ın eşi Aysu Hanım da, “Ben, çocuğum ve Tanju fazlaca mutluyuz” diye Hürriyet’e bir açıklama yapıyor. Sonunda bu bağ bitiyor, fakat geriye Türkiye’nin unutamayacağı bir aşk ve aldatma kıssası kalıyor. Olayın kahramanları da yaşananları unutamamış olacak ki, kaç yıl geçse de birbirlerine hem hürmet duyuyor tıpkı vakitte telefon numaralarını koruma ediyorlar. Artık bu kıssa dururken “The Affair”in yerlisini izlemek kimi keser ki?