Bond yıldızı ABD mahkemesinde suçunu kabul etti

semaver

New member

Eski Bond oyuncusu Yellowstone Milli Parkı'nda ihlalle suçlandı. Artık Pierce Brosnan'ın yasal sonuçlarıyla yüzleşmesi gerekiyor.

Hollywood yıldızı Pierce Brosnan, geçen Kasım ayında ABD'nin Wyoming eyaletindeki mahkemede Yellowstone Milli Parkı'nda ziyaretçilere kapalı bir alana girme suçunu kabul etti. Mahkeme kayıtlarına göre, Wyoming Bölge Mahkemesi hakimi yaklaşık 1.500 dolar para cezası verdi.

Olayın 1 Kasım 2023'te meydana geldiği söyleniyor. Çoğunlukla Wyoming'de bulunan Yellowstone Milli Parkı, tehlikeli bölgeler ziyaretçilere kapalı olmasına rağmen kaplıcaları ve gayzerleriyle tanınıyor. Çoğunlukla patikalarda kalmanız ve ilgi çekici yerleri uzaktan gözlemlemeniz gerekecek. Parkın ana sayfası belirlenen yürüyüş parkurlarının dışına çıkılmaması konusunda uyarıyor.

Web sitesinde belirtildiği gibi, toprak “kaynayan kaplıcaların üzerinde sadece ince bir kabuk” olabilir ve havuzlar bazen “çizmeleri yakacak” kadar asidik olabiliyordu. Bu uyarıların Pierce Brosnan'ı kendi başına keşif yapmaktan alıkoymadığı açık. İddialara göre eski James Bond oyuncusu parkta uygulanan kısıtlamaları ihlal etmişti. Başlangıçta iddiaları Ocak ayında reddetmişti.

“Hafif kabul etmeyeceğim bir hata”

Pierce Brosnan, kararın açıklanmasının ardından Instagram'da yaptığı açıklamada, görevini kötüye kullandığını itiraf etti. “Bir çevreci olarak doğal dünyamıza büyük saygı ve sevgi duyuyorum. Ancak fotoğraf çekmek için Yellowstone Milli Parkı'ndaki karla kaplı bir termal alana girdiğimde fevri bir hata yaptım – hafife almayacağım bir hata – “, 70 yaşındaki kişi doğal manzara fotoğrafları hakkında yazıyor.

Sözlerine şöyle devam etti: “Tehlikeyi bildiren bir 'İzinsiz Girilmez' tabelası görmedim ya da yakın bölgede yürüyüş yapmadım. Suçumdan derin pişmanlık duyuyorum ve bu hassas bölgeyi izinsiz giren herkesten içtenlikle özür dilerim “Yellowstone ve herkes Herkesin faydalanabilmesi için milli parklarımız korunmalı ve korunmalıdır.” Ayrıca “Yolda kalın” hashtag'ini de ekliyor.

Pierce Brosnan, Veronica Ferres'in karısını canlandırdığı western filmi “Unholy Trinity”yi çekmek için geçen yıl Wyoming'deydi. Film öncelikle Paradise Valley'deki Yellowstone Film Çiftliği'nde çekildi. 1870'lerde babasının intikamını alması gereken bir oğul hakkındadır. Richard Gray'in yönettiği filmde aynı zamanda Samuel L. Jackson da rol alıyor.