Borussia Dortmund olağandışı iç saha formasını açıkladı – bir unsur eksik

Beykozlu

New member
BVB’nin yeni bir iç saha forması var. Taraftarlar arasında yapılan oylamada oldukça sıra dışı bir tasarım galip geldi.

Borussia Dortmund, gelecek sezon klasik tasarımlardan farklı olarak yeni bir iç saha formasıyla oynayacak. Kulübün renkleri sarı ve siyah kalsa da şeritler eksik. Bunun yerine, tasarımı bir kömür madeni binasını anımsatsa da, Signal Iduna Park’ın (eski adıyla Westfalenstadion) ana hatları görülebilir.

Forma, kulüpten taraftarlara yapılan bir çağrının ardından Marl’dan Timo Ronge tarafından tasarlandı. BVB destekçilerinin 150.000 oyu ile “Design dat Ding” yarışmasını kazandı.

“En kötülerden biri”

Ancak tüm taraftarlar yeni forma konusunda hevesli değil. YouTube’daki bir BVB videosunda çoğunluk, aralarından seçim yapabileceğiniz daha iyi konseptler olduğunu söyledi. Bir kullanıcı şöyle yazdı: “Maalesef tüm formalar arasında bunu en kötülerinden biri olarak buldum”. Bir diğeri seçimi sorguladı: “Bana dürüstçe tüm tasarımlardan bunun kazandığını mı söylüyorsun?”

Ve ayrıca: “Formanın üzerinde neden bir yelken direği var?” Bir kullanıcı yazdı. Kullanıcı Kugelblitz321, “Kulüp tarihinin açık ara en çirkin forması olan Westfalenstadion 500 yaşında olabilir” dedi.

Gömülü içerik simge resmi

Göm

Diğer destekçiler tasarımdan daha az rahatsız olmuş gibi görünüyor: “Fikir iyi, ancak uygulama çok daha iyi. Bundan daha fazlasını elde edebilirdin,” diye yazdı bir kullanıcı. Diğer bir taraftar ise tasarıma aldırış etmedi: “Westfalenstadion 2024’te 50. yılını dolduracak ve bu nedenle formayla onurlandırılacak. Bence bu gerçekten güzel bir hikaye!”

“Ruhr bölgesinin köklerini anıyoruz”

Ronge, tasarımıyla insanlara Ruhr bölgesinin köklerini hatırlatmak istedi, fikrini derneğin ana sayfasında anlattı. Çok uzun sürmedi: “Öğle tatilinden önce yarışma hakkında okudum, sonra köpeklerimle yürüyüşe çıktım ve formanın benim için ne anlama geldiğini düşündüm,” diye açıkladı bir BVB videosunda. “Hemen kafamda bir görüntü oluştu ve öğle tatilinden sonra onu hayata geçirdim.”

Yeni forma, 26 Mayıs’tan itibaren hayran mağazalarında satışa sunulacak. Hatta Dortmundlu oyuncular ilk kez 34. maç gününde giyebildiler.