“Bravo Girl” 35 yıl sonra yayından kaldırılıyor

semaver

New member
1988’de “Bravo”, “Bravo Girl” ile yeni bir şubeye kavuştu. Şimdi, 35 yıl sonra, “genç kızlar dergisi” gizlice piyasadan çekildi.


1980’lerin sonunda Bauer Medya Grubu sadece “Bravo”yu değil, aynı zamanda özellikle genç kadınlara yönelik bir dergi olan “Bravo Girl”ü de çıkardı. Her iki haftada bir, daha sonra ayda bir gençlik dergisi pastel renklerde çıktı ve ağırlıklı olarak kız konularını ele aldı. 35 yıl boyunca “Bravo Girl” okuyucuları memnun etti ve birçokları için bir kült haline geldi.


eksi yüzde 95’in üzerinde


Ancak yıldan yıla gençlik dergisine olan ilgi giderek azaldı. Reklam medyasının (ivw) dağıtımını belirlemek için bilgi topluluğu tarafından bildirildiği üzere, örneğin 1998’de yaklaşık 700.000 kopya satıldı. 25 yıl sonra satış rakamları önemli ölçüde düşüktü. Buna karşılık, 2023’ten itibaren ilk sürümle yalnızca 30.000 alıcı ilgilendi. Bu, 1990’ların sonlarından bu yana yüzde 95’ten fazla bir düşüşe karşılık geliyor.

35 yıldı İyi bir kız piyasada.
35 yıldı İyi bir kız piyasada.

“Bravo Kızı” 35 yıldır piyasadaydı. (Kaynak: imago/bonn-sequence)

Daha az faiz var, ancak maliyetler daha yüksek. Bu nedenle yayıncı ripcord’u çekti. Bauer Media Group’tan bir sözcü, “Düşen satış ve pazarlama gelirleri, muazzam derecede artan kağıt ve enerji maliyetleriyle birleştiğinde, kızların ve genç kadınların bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanan hat genişletmenin artık ekonomik olarak sürdürülemeyeceği anlamına geliyor” dedi. endüstri dergisi “Clap” sorulduğunda.


Şimdi yayıncı “Bravo Kızı”nı menzilden çıkardı – hem de gizlice, sessizce. Çünkü zaten şimdi yeni bir baskı olmayacak. Ancak sadece kız dergisi için ciddi bir karar alınmadı. “Cosmopolitan”, Bauer Medya Grubu’ndaki maliyet indirimlerinden de zarar görüyor. Kadın dergisi artık yılda on iki kez değil, yalnızca on kez çıkacak.