Brezilyalı boksör nakavttan üç gün sonra hayatını kaybetti

Beykozlu

New memberBrezilyalı bir boksör nakavttan birkaç gün sonra hayatını kaybetti. Neredeyse 90 saniye sonra çenesinden vuruldu.


Bu, 18 avro civarında küçük bir para ödülüydü. Amatör boksör Joao Victor Penha, ailesinin kendisini uyarmasına rağmen yine de ülkenin kuzeydoğusundaki yumruklu kavgaya katılmayı kabul etti. Bu kavga onun hayatına mal oldu.


Yaklaşık 90 saniye sonra rakibi çenesine vurdu ve Penha baygın halde yere düştü. Bilinci yerine gelmesine rağmen yine de acil servise götürüldü. Durumu kötüleşti ve kavgadan üç gün sonra öldü. Yerel basında çıkan haberlere göre bir hastane sözcüsü, zaten beyin ölümünün gerçekleştiğini ve bunun sonunda kalp krizine yol açtığını söyledi. Polisin soruşturmaya dahil olduğu belirtildi.


Kardeş: “Bu kavgalar saçmalık”


Kız kardeşi Brezilya medyasına annesinin çok endişelendiğini ve kötü bir şeyler olacağını hissettiğini söyledi. Ayrıca olayın kendisine yönelik eleştirilerini de dile getirdi. İngiliz The Sun gazetesine göre kız kardeşi Lilia Maria da Penha, “Bu kavgalar saçmalık” dedi.


Video görüntüleri, kavganın spor sahasında yere serilen ince matlar üzerinde gerçekleştiğini gösteriyor. Yüzük ya da ip yoktu ve sporcular ayakkabı giymiyordu.