“Bugünden itibaren yardıma hazır”

Abel

New member
“İşte evdeyim”, Stefano Bonaccini Demokrat Parti genel başkanı seçildi: “Kendimi ne azınlık ne de muhalefet hissediyorum”

İle ilgili Giampiero Casoni Yayınlanan 12 Mart 2023

Stefano Bonaccini seçildi Demokrat Parti başkanı: “Bugünden itibaren yardım etmeye müsait”. Schlein döneminin ilki olan Dem Millet Meclisi, sadece bir ret ve iki çekimser oyla belirtti. Yeni başkan, “Bizi bekleyen büyük işe hepimiz el atalım” dedi. birçok kişi aynı amaç için çalışırsa zaferler gelir. Başkanlık görevini bu ruhla kabul ettim. Kendimi azınlık veya muhalefet gibi hissetmiyorum, Demokrat Parti benim evim”.

Bonaccini, Demokrat Parti’nin başkanlığına seçildi

Ve yine özellikle zafer konusunda: “Bu partinin başarısı hepimizi ilgilendiriyor. farklı görüşlere sahip olabiliriz ve bazılarımız var, ama onları adil bir yüzleşme içinde yaşatacağız. Bugünden itibaren elimizi uzatmaya, birlik olmaya hazırız. samimi, adil ve yapıcı tartışma“. Kısacası yeni başkan Demokratik Parti Stefano Bonaccini, Ön Seçimlerden sonra karşıtlıkları yeniden bir araya getirmeyi amaçlıyor. Göçmenler konusunda da şunları söyledi: “Yaptıkları, ihmalleri ve sağır edici sessizlikleri çarpıcı olan bir hükümet. Avrupa’dan daha fazlasını yapmasını istemek için Meloni’nin yanında olacağımızı söylüyoruz.ama sana rağmen yapacağız çünkü bu yıllarda rüzgar ekersin şimdi fırtına biçersinAvrupa’da müzakere etmek için güvenilir değilsiniz”.

M5’lere ve Üçüncü Kutup’a itiraz

Ve şu sonuca varıyor: “Muhalefeti daha güçlü, daha etkili ve daha birleşik yapmaya çalışabiliriz. Kafası karışmış ve çelişkili bir çoğunluğun çelişkilerini açığa çıkarmak. Bunu M5’lerin ve Üçüncü Kutup’un arkadaşlarına söylüyorum., seçimi kaybettiniz, Demokrat Parti’den çok hükümete karşı çıkmaya başlarsanız bir alternatifin başlayabileceği fikrini verebiliriz. Diyorum ortak yollar inşa etme arzusuylatek başımıza yeterli değiliz ama Demokrat Parti olmadan alternatif yok sağı yenen bir merkez solun”.