Burası Tina Turner’ın son kez ortaya çıktığı yer.

semaver

New member
Tina Turner öldü. En son 2019’da halka açıldı. O zaman bile açıktı: şarkıcı iyi durumda değil.


Tina Turner gülümsemesini asla unutmadı. Müzisyen, Kasım 2019’da “Tina – The Tina Turner Musical” müzikalinde yer aldığında ve zar zor kendi kendine yürüyecek gücü bulduğunda bile ışıl ışıl parlıyordu. Ama bedeni dört yıl önce oradaydı ve açıkça işaretlenmişti.


‘Aşk Ne Yapmalı’ şarkıcısı, hayatını sahnede sergileyen müzikalin galasında desteklenmek zorunda kaldı. Talk sunucusu Oprah Winfrey ve Turner’ın kocası Erwin Bach onu aralarına aldılar ve müzisyenin yürümesine yardım ettiler. Mümkün olduğunda oturdu. Ancak Turner’ın zayıfladığını gösteren bu akşam bile çok özel ışıltısını yaydı.


Fiziksel rahatsızlıklara rağmen ışıldayan kahkahalar


Parıldayan altın rengi uzun bir elbise giymişti. Yelesi, kariyerinin başlangıcındaki gibi dolgun ve vahşi görünüyordu. Turner hiçbir zaman cephenin arkasına bir göz atmasına izin vermedi, her zaman olduğu gibi ve milyonlarca müzik hayranının onu sevdiği büyük şov kızı gibi her zaman gülüyordu.

Oprah Winfrey, Tina Turner ve Erwin Bach: Konuşma efsanesi ve Turner'ın kocası şarkıcıyı destekliyor.
Oprah Winfrey, Tina Turner ve Erwin Bach: Konuşma efsanesi ve Turner'ın kocası şarkıcıyı destekliyor.

Oprah Winfrey, Tina Turner ve Erwin Bach: Konuşma efsanesi ve Turner’ın kocası şarkıcıyı destekliyor. (Kaynak: Bruce Glikas / Getty Images)

Müzik efsanesi, müzik galasının ardından onur konuğu olarak sahneye davet edildi. Kendi oynadığı aktris tarafından da ince bir şekilde desteklendi. O zamanlar Turner için ne kadar kötü olduğu ancak tahmin edilebilir.

Tina Turner: Müzikalinin galasında Tina-Tina Turner Müzikali başrol oyuncusu Adrienne Warren tarafından sahnede desteklendi.
Tina Turner: Müzikalinin galasında Tina-Tina Turner Müzikali başrol oyuncusu Adrienne Warren tarafından sahnede desteklendi.

Tina Turner: “Tina – The Tina Turner Musical” adlı müzikalinin galasında başrol oyuncusu Adrienne Warren tarafından sahnede desteklendi. (Kaynak: IMAGO/Joseph Marzullo)

Gala partisinden sonra hayranlar, büyük performanslarda Tina Turner’ı görmeyi bıraktı. O zamanlar 79 yaşındaki kendini kameralara ve dolayısıyla genel halka sunduğu son seferdi. Bundan sonra Amerikalı, New York’ta Broadway’i birkaç kez daha ziyaret etti, ancak bunun dışında yalnızca dijital yaşam belirtileri verdi.


“81 yaşında ödül veriyorlarsa…”


Örneğin, Kasım 2021’de Rock and Roll Hall of Fame’e alındığında Twitter üzerinden hayranlarına teşekkür etti. “81 yaşında hala bana ödül veriyorlarsa, bir şeyi doğru yapmış olmalıyım” dedi gülerek.


Çarşamba akşamı Tina Turner’ın sanatçı ajansı, şarkıcının uzun bir hastalıktan sonra 83 yaşında İsviçre’deki evinde hayatını kaybettiğini duyurdu.