“Çantasında 60 bin avro vardı”

Abel

New member
Qatargate ile ilgili soruşturmalar devam ediyor: tarafından yayınlanan bilgilere göre Cumhuriyet, Antonio Panzeri Forza Italia’nın eski MEP’sinin bile, Lara Comiskandala karışacaktı.

Sonra sendikacının adı bile gündeme geldi. Susanna Camusso.

Qatargate ve Panzeri, Lara Comi’nin adını verdi: “Çantasında 60 bin avro vardı”

Eski FI MEP bile, Lara Comi, Qatargate skandalına karıştı. Bunu bildirmek için Cumhuriyet sorgularının ardından düzenlenen tutanaklardan alıntılar yayınladı. Antonio Panzeri. Comi’nin 2019 baharında Doha’da dem MEP ile bir araya geldiği iddia edildi. El Marri, Francesco GiorgiCezayirli Boudjellal ve ben, Andrew Cozzolino, Lara Comi.

bence eva kaili mevcuttu, ancak alınan karar, milletvekillerine para açısından onu da içeriyordu. Sonunda, Katarlılar üç seçim kampanyası için her biri 250.000 avro ayırmaya karar verdiler. Ve oldu,” dedi Panzeri.

Skandala karışan siyasetçi, olayda yer aldığını söyledi.anlaşma Cozzolino, Comi ve Kaili, Katar’dan gelen parayı kabul etti.

“Ben olduğum fikrini çürütmek önemlidir. büyük patron. Bu kişiler, parlamento çalışmalarının bir parçası olarak Katar’ın çıkarlarını korumak karşılığında para kabul ettiler. Giorgi’nin Cozzolino’nun asistanı rolünü üstleneceği belirlendi. Para, 1 milyon 250 bin euro nakit olarak evine ulaştı. Benim ve onun için de 250 bin euro vardı” diye belirtti.

Ayrıca, Demokrat Parti’den eski bir Avrupa Parlamentosu Üyesi, Comi’nin bir keresinde kendisiyle temasa geçerek bir rapor tutmasını istediğini bildirdi. çanta Brüksel’deki dairesindeydi.

Panzeri, Milano’dayken meslektaşından bir telefon aldı ve bunun üzerine asistanına sordu. Joseph Meroni çantayı toplamak için. Comi, daha sonra “Aşevi” olarak bilinen soruşturma kapsamında tutuklandı.

“Durumun ardından Meroni’ye gittim ve çantayı açtık. İçinde bazı giysiler ve boş kitaplar gördüm. 60 ile 70 bin euro arası nakitonları saymadım

Ben de hepsini aldım, parayı çöpe atmaya karar verdim. Meroni parayı gördü ama hiçbir şey almadı” dedi Panzeri tekrar.

Susanna Camusso’nun adı da geçiyor. Giorgi hapishaneden ayrıldı: ev hapsinde

Qatargate de bağışlamadı Susanna Camusso. Aslında Panzeri, dünya sendikasının lideri olarak sendikacının kampanyası için Katar’dan sözde finansmana atıfta bulundu.

Eski Avrupa Parlamentosu Üyesi, “Onunla Milano’da konuştum ve bana birkaç hafta sonra yapılacak olan bu toplantı için müsait olduğunu söyledi” dedi. mesele para değil yardımdı Afrika sendikalarına ve Orta Doğu’ya. “Önceden Cezayirli tarafından bana bir çanta içinde verilen ve evimde bulunan paranın önemli bir kısmı olan 600 bin avroluk bir rakam tespit etmiştik. Sonra sadece 50 binin yeterli olduğunu öğrendim. Dolayısıyla sakladığım 500 binim kaldı” diye ekledi.

orada hazır Camusso’nun yanıtı Panzeri’nin sözlerinin yayılmasından sonra. Aslında sendikacı şunları söyledi: “Kimse benden Katar’ı herhangi bir şekilde desteklememi istemedi. Paradan da hiç söz edilmiyordu. Daha yoksul kuruluşlar için diğer sendikalardan bazı bağışların alındığını biliyorum. Doğrudan dahil olmadım ve detayları bilmiyorum.”

Bu arada, Antonio Panzeri ve Andrea Cozzolino’nun eski yardımcısı ve Avrupa Parlamentosu eski başkan yardımcısı Eva Kaili’nin yol arkadaşı, Francesco Giorgiiki aydan fazla bir süre sonra cezaevinden çıktı ve şimdi cezaevinde. ev hapsi elektronik bileziği takma zorunluluğu ile.