Çarkıfelek'ten 20 yıl sonra | Maren Gilzer: “Çocuk oyuncağıydım”

semaver

New member

Maren Gilzer “Çarkıfelek”i sevgiyle anıyor. Eski “mektup perisi” o zamanlar tamamen farklı görünüyordu. Moderatör için sorun yok.

22 yıl önce “Çarkıfelek” son kez büyük bir özel yayıncıda döndü. Bunu 9Live veya RTLplus'ta yeniden canlandırma girişimleri izledi; ancak efsanevi yarışma programının en parlak dönemi çoktan geride kalmıştı. Maren Gilzer ise televizyon programının en başarılı dönemini yaşadı. 1988'den 1998'e kadar “mektup perisi” idi. “Çarkıfelek”in her gün milyonlarca izleyicinin önünde izlendiği on yılda.

“Özellikle bunu tekrar düşünmeyi seviyorum. O zamanlar altına hücum atmosferi vardı,” dedi Maren Gilzer iki yıl önce t-online ile yaptığı röportajda. Gilzer, 1980'lerde özel yayıncılar sayesinde pek çok değişikliğin yaşanmaya başladığını ve 1990'larda “medyadaki kopuşun” açıkça fark edildiğini söylüyor. “Gerçekten harikaydı” diye hatırladı ve şunu ekledi: “Çok büyük bir partiydi ve düşünmekten hoşlanmadığım hiçbir şey yok.”

Gösterişli bakışları, tuhaf görünümleri ya da o zamanki kızıl saçları bile değil mi? Maren Gilzer o sırada sadece güldü: “Hayır, kızıl saçın harika olduğunu düşündüm” dedi ve geriye dönüp baktığında görünüşünü son derece olumlu değerlendirdi: “Eski fotoğrafları gördüğümde şunu fark ettim: şık görünüyordu – ve “O zamanlar çok ateşliydim. Ama o zamanlar bunun gerçekten farkında değildim.”

Artık saçlarını kat kat kullanıyor ve doğal saç rengine dönüyor. 2022'de saçlarını on yıldan fazla bir süredir kırmızıya boyamadığını söyledi. Hemşire Yvonne Habermann rolündeki “Tüm Dostluklarda” rolü için en son “bakır” renginde parlamasını sağlayan saf bir bitki boyası olan kınaya başvurdu. ton.” , onun deyimiyle. “Bu kırmızımsı pigmentasyon aileden geliyor; büyükannemin kızıl saçları vardı.”

O zamanlar hobi kuaförü olarak yaptığı işten bahsederken “Boyamayı her zaman kendim yapardım, oldukça karmaşıktı” diye güldü. Bugün bu artık onun için değil. “Yaşlanıyorsun ve kişisel olarak sahip olduğun rengin sana en çok yakıştığını fark ettim. Yaşlandıkça sloganım şu oluyor: daha az deney yap ve doğal görünümüme sadık kal.”

Gilzer'in kocası onun ünlü olduğunu bilmiyordu

2017 yılında tanıştığı ve iki yıl sonra evlendiği eşi Harry Kuhlmann ise bugün kendisinin çok daha güzel olduğunu düşünüyor. Gilzer sırıttı: “O zamanlar çok zayıf olduğumu düşünüyordu, bugün vücut şeklimi daha çok beğeniyor.” Girişimci Maren Gilzer'in ünlü olduğunu bilmiyordu. 2015'teki orman kraliçesi, “Aşık olduğumuzda Harry beni tanımıyordu ve önce Google'da beni aramak zorunda kaldı” dedi. “'Ah evet, çok güzeldin,' dedi sonra bana, o zamanki fotoğraflara bakarak. Ama en çok sarışın beni seviyor.”