CDU’nun üzerinde “pençe” var

semaver

New member
Günther Jauch tarafından yapılan bir röportaj dalgalar yaratıyor. Moderatör, ZDF’yi siyasetten etkilenmekle suçladı. Şimdi sahneler silindi.

Günther Jauch’tan sert eleştiri. Başarılı sunucu, yıllardır kamuoyunun nazarında yer almış ve birçok farklı formatta çalışmıştır. Başlangıçta kamu yayıncısı için çalıştıktan sonra özel yayıncı RTL’ye geçti. Şimdi Jauch, “Offener Kanal Bitburg TV” ile yaptığı röportajda arka planı anlatıyor. Sözde siyasi nüfuzla ilgili.

Jauch, doksanlarda ZDF’nin yıllık “People” dergisinin moderatörlüğünü yapmayı severdi, ancak perde arkasında olanlardan hoşlanmadı. Dönemin Rheinland-Palatinate Başbakanı Kurt Beck bir yayın sırasında izleyiciler arasındaydı. “Gösterinin bitiminden hemen sonra, Kurt Beck’e üç saatlik gösteride altı kez ve CDU’dan muhalefet lideri Johannes Gerster’in on bir kez resimde olduğu bilgisi verildi. sonuçları var” diyor Jauch.

Kurt Beck: 74 yaşındaki, uzun yıllar Rheinland-Pfalz Başbakanıydı.
Kurt Beck: 74 yaşındaki, uzun yıllar Rheinland-Pfalz Başbakanıydı.

Kurt Beck: 74 yaşındaki, uzun yıllar Rheinland-Pfalz Başbakanıydı. (Kredi: Adam Berry/Getty Images)

Sonrasında, ZDF direktörü ile Kurt Beck arasında bir anlaşma yapıldı – “karşılık gelen bir tazminat almak için ‘heute’ gösterisi için üç konu seçmesine izin verildi”. Jauch bunu fark edince bir çizgi çekti ve gitti. Bugün “Gerçekten inanılmazdı” diyor.

CDU’nun üzerinde “pençe” var

Siyasi etki, “heute dergisi” için yaptığı iş teklifinde de göze çarpıyordu. O sırada Jauch, gösteriyi Ruprecht Eser ile birlikte yönetme şansı buldu. “Bu benim için en harika şey olurdu.” Ancak CDU’nun bu gönderide “pençesi” vardı.

Bu, daha önce Bayerischer Rundfunk ile birlikte olan Jauch’un partiyle karşı karşıya olduğunu varsayıyordu. “Ama sonra CSU ellerini başlarının üzerine kaldırdı çünkü beni Bayerischer Rundfunk’tan tanıyorlardı. Ve ben CSU dışında her şeydim, tamamen bağımsızdım. CDU için kıçınızı silmek için bir kirpi kadar uygundum.” Sonunda, gazeteci Sigmund Gottlieb onun yerine alındı.

Jauch sonunda ZDF’de asla zirveye çıkamayacağını anlamak zorunda kaldı. 66 yaşındaki sürücü, “Geriye doğru eğilmek istemiyorsam her zaman ikinci, üçüncü, dördüncü sırada kalmam gerekiyor. Yoldan eğlence yoluyla geçeceğim açıktı,” dedi.

Günther Jauch ile yapılan röportaj Nisan sonunda gerçekleşti, ancak şimdi viral oluyor. Anlatılan sahneler artık bulunamıyor, ancak söz konusu alıntılar “Massentaste-TV” YouTube kanalındaki bir videoya kaydediliyor.