Covid, Bergamo’daki soruşturma kapandı: Conte ve Speranza araştırıldı

Abel

New member
Eski başbakan Giuseppe Conte ve eski bakan Roberto Speranza soruşturma altında: Bergamo’daki Covid soruşturması kapatıldıktan sonra ortaya çıkan bu.

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 1 Mart 2023

Bergamo’da Kovid yönetimine yönelik soruşturma kapandı: Şimdiye kadar sızdırılan bilgilere göre eski başbakan da dahil olmak üzere yirmiye yakın şüpheli var Joseph Conte ve eski Sağlık Bakanı Robert Umut.

Covid, Bergamo’daki soruşturma kapandı: Conte ve Speranza araştırıldı

Bergano’da 1 Mart Çarşamba günü kapatılan Covid yönetimine yönelik soruşturmanın kapanmasıyla birlikte yirmiye yakın şüpheli bulunuyor. Sızdırılan bilgilere göre sanıklar arasında eski başbakan da var. Joseph Conteeski sağlık bakanı Robert UmutLombardiya Valisi Attilio Fontanaeski meclis üyesi Julius GalleraYüksek Sağlık Enstitüsü Başkanı Silvio Brusaferro ve Sağlık Yüksek Kurulu Başkanı Frank Locatelli. Soruşturmanın sonuçlandığına dair tebligatlar yapılıyor.

Eski Başbakan Conte’nin tepkisi

Movimento 5 Stelle’nin lideri haberi duyduktan sonra şunları söyledi: “Basın ajanslarından Bergamo soruşturmasıyla ilgili haberler duyuyorum. Yargıyla maksimum düzeyde erişilebilirliğimi ve işbirliğimi hemen öngörüyorum” dedi.

Conte, “Cumhuriyetimizin yaşadığı en zor anlardan birinde azami bağlılık ve tam bir sorumluluk duygusuyla çalıştığım için ülkemin ve İtalyan vatandaşlarının önünde sakinim” dedi.

Speranza: “Sakinim ve disiplin ve onurla hareket ettiğimden eminim”

“Basın ajanslarından Bergamo soruşturmasıyla ilgili haberler duyuyorum. Pandemi yönetiminden sorumlu olan herkesin bunun hesabını vermeye hazır olması gerektiğini her zaman düşünmüşümdür” dedi. Robert Umut. “Ülkenin özel çıkarları için her zaman disiplinli ve onurlu hareket ettiğimden çok sakin ve eminim. Her zaman olduğu gibi yargıya inancım tamdır” dedi.