Dart sansasyonu: Almanlar dünya seçkinlerini aldatıyor

Beykozlu

New memberBu başarı muhtemelen bir sansasyon olarak tanımlanabilir: Alman Ricardo Pietreczko, bir turnuvada dünya dart elitlerini kendinden emin bir şekilde mağlup etti.


Alman dart profesyoneli Ricardo Pietreczko sportif bir başarı elde etti ve Avrupa Turu’nda turnuva kazanan yalnızca ikinci Alman oldu. Pikachu lakaplı 28 yaşındaki oyuncu, Hildesheim’da Stephen Bunting’i (6:4), eski dünya şampiyonu Michael van Gerwen’i (7:6) ve Peter Wright’ı (8:4) mağlup etti.


Scot Wright’ın finalde hiç şansı yoktu çünkü Pietreczko çiftlerde kusursuz bir oran yakaladı: sekiz deneme, sekiz vuruş. Yeni Alman oyuncu daha önce Hollandalı van Gerwen’e karşı cesaretini korumuş ve yakın maçta galip gelmişti.


“Umarım bir dahaki sefere bu kadar iyi oynamaz”


Galibiyetten sonra şaşkına dönen sürpriz kazanan, “Bunu ifade edecek kelimelerim yok ama dünyanın en iyilerini yenebileceğimi biliyorum” dedi. Bu, kariyerinin bugüne kadarki en büyük başarısıdır. Daha önce 2018’de Saarbrücken’de düzenlenen Avrupa Turu’nda yalnızca Alman Max Hopp bir etkinlik kazanmıştı.


Finaldeki rakibi İskoçyalı Wright, Pietreczko’yu “harika bir oyuncu” olarak nitelendirdi ve şunu ekledi: “Ona karşı son maçımı zaten kaybettim. Umarım bir dahaki sefere bu kadar iyi oynamaz.”


Bu hafta sonu gösterdiği olağanüstü performansla Pietreczko, 26-29 Ekim tarihleri arasında Dortmund’da gerçekleşecek olan Avrupa Dart Şampiyonası’na da biletini aldı. Almanya açısından Pietreczko’nun yanı sıra Dünya Kupası yarı finalistleri Gabriel Clemens ve Martin Schindler de orada.