Demans nedeniyle paraya ihtiyacı olan René Weller: Kadın kupalarını satıyor

semaver

New member
Boks yıldızı René Weller, bunama nedeniyle ciddi şekilde hasta. Karısı şimdi bakım masraflarını karşılayabilmek için kariyerinin ödüllerini satıyor.


1980’lerde Almanya’nın en başarılı boksörlerinden biriydi – şimdi René Weller ciddi bir bunama hastası. Karısı Maria, şu anda kariyerinin zirvesinde olduğu söylenen “yakışıklı René” ile evinde ilgileniyor. Ama ya bu artık işe yaramazsa?


Şu anda 69 yaşında olan Weller’in profesyonel bir kariyer ve filmlerde oynaması, yalnızca küçük bir emekli maaşı almasını engellemedi. “Bild”, ayda 270 avro olması gerektiğini bildirdi. Huzurevinde bir yer için çok az. Bayan Maria gazeteye şunları söyledi: “Demansı ilerliyor. Eğer onu daha fazla tutamazsam, bir huzurevi ayda 4.000 avroya mal olur.”


2.200 Euro’ya yağlı boya tablo


Weller’ların paraya ihtiyacı var. Ve bu nedenle Ebay’de harika bir spor kariyerinin kupalarını satmak zorunda. İmzalı boks eldivenleri Cuma sabahı 1.950 avroya satıldı. Ayrıca 1.890 Euro’ya boks şortları ve 1.540 Euro’ya botlar da var.

René Weller için özel yapım şort.
René Weller için özel yapım şort.

René Weller için özel yapım şort. (Kaynak: ebay/rewel8093)
Yağlı boya René Weller: Bir arkadaşım 1987'de boks şampiyonunu resmetti.
Yağlı boya René Weller: Bir arkadaşım 1987'de boks şampiyonunu resmetti.

Yağlı boya René Weller: Bir arkadaşım 1987’de boks şampiyonunu resmetti. (Kaynak: ebay/rewel8093)

Boks yıldızını 1986 yılında gösteren imzalı bir yağlı boya tablonun fiyatı 2 bin 200 avro. “Macho Man. Harte Fäuste” filminin setinden imzalı bir klaket tahtası 2.300 Euro ile en pahalı ürün. Weller, 1985 yapımı Alman aksiyon filmi S’de rol aldı.


Ancak Bild’in yazdığı gibi Maria Weller tüm kupaları satmak istemiyor. Yatağının yanındakiler kalmalıdır. Ve kocasının geri kalanından fazlasıyla mutlu olduğu söyleniyor. “Eminim aldırmaz. O kadar hasta değilken benden hayranlarının dileğini yerine getirmemi istedi.”


Maria Weller, “Bild”e söylediği gibi, Ebay’de kazandıkları parayı René’nin bakımı için biriktirmek istiyor. “Varlığından korkuyorsun,” dedi. Tabii ki, tehdit eden bakım maliyetleri tek endişe kaynağı değil. Çünkü demans ilerliyor. “Artık yürüyemiyor, dışarı çıkamıyor. Her gün René’nin benden biraz daha uzaklaştığını hissediyorum. Çok acıyor.”