DHDL: Yıldız testindeki çay damlaları – çay tabletlerinin tadı bu şekilde

Ayden

Global Mod
Global Mod
Ölçek

“Aslanın İni”
Çay poşetleri yerine tabletler: Çevre dostu Teablob’ların tadı böyle

Kurucu ikili Sebastian Kadhim (42) ve Kai Stork (27), Teablobs’u (poşet çay olmadan çay) geliştirdi

© Özel

Samira Debbeler

Sonbaharın gelmesiyle akşamlar serinleyip anneannenin yün çorapları kullanılmaya başlandığında çay da popülerleşiyor. Çay poşetlerini sinir bozucu bulan veya ekolojik nedenlerden dolayı çay poşetlerinden uzak durmayı tercih eden herkes artık dikkatli olmalıdır. Bizim yıldız-Yazar Teablob’ları test ediyor. Bu nedir.

Ben Doğu Frizyalıyım. Çay içmek temelde benim DNA’mda var. Çay standartlarımın ne kadar yüksek olduğunu tahmin edebilirsiniz. Benim için hiçbir şey, Doğu Frizyalı olmayanlar arasında akide şekeri olarak bilinen kalın bir parça Kluntje ile birlikte Doğu Frizya siyah çayının yerini tutamaz. Biz klönschnacker’lar için çay içmek günlük yaşamdır, bir hobidir, bir zorunluluktur. İşlem, tam otomatik makineden kahve çekmekten biraz daha zaman alıcı olsa bile.

Çay Poşetleri ve Çay Damlaları

Önce su kaynatılır, ardından çay poşeti hazneye asılır. Sonra sıra bekleyip çay içmeye gelir. Hayır bekle! Henüz bitmedi bile. Torbanın tekrar çıkarılabilmesi için çayın ilk olarak birkaç dakika demlenmesi gerekir. Doğru anı bulmak önemlidir. Hiçbir durumda poşet suda çok uzun süre kalmamalıdır, aksi takdirde çay çok sertleşebilir, hatta acılaşabilir. Ancak poşetin çok kısa süre içinde bırakılmaması gerekir çünkü o zaman neredeyse hiç tadı olmaz. Bu, bazı deneyimsiz çay içenler için zorlayıcı olabilir. Ve artık buna bir çözüm bulunmalı.

Kurucu ikili Sebastian Kadhim (42) ve Kai Stork (27) Teablobs’u geliştirdi. Bunlar vitamin tabletlerini andıran ve sıcak suda eritilen küçük damlalardır. Avantajları: TeaBlob’lar preslenmiş çay tabletleridir ve elek veya torba gerektirmezler. Bu, zamandan, ambalaj atıklarından ve raf alanından tasarruf sağlayacaktır. Kadhim, “Almanya’da her yıl 50 milyar bardak çay içiliyor ve bunun yüzde 76’sı poşet çayla hazırlanıyor” diyor. “Özel bir üretim sürecinde, gevşek çayı çok ince öğütüyoruz ve sadece organik malzemeler kullanarak pratik çay damlalarımıza bastırıyoruz.” Bir paket Teablob’un fiyatı şu anda 6,99 Euro’dur ve 20 damla içerir. Yedi çeşit vardır:

Kurucular başlamak ve Almanya çapında Teablob’lar kurmak istiyor. Bunu yapmak için “Aslanların İni” programına katılıyorlar. Tat testi yapacağım.

Teablobs: Tat Testi

Yani ısıtıcının üzerindeki tencere yerine artık bir bardakta tabletle birlikte 250 mililitre sıcak suyum var. Lezzetini deneyeceğim”Yeşil Mango“, mangolu yeşil çay. Bir ibuprofen büyüklüğündeki damla, hızla çözülür ve plaj ziyareti sırasında şarap kadehinde davetsiz görünen kum gibi dibe çöken ufalanan bir yığın halinde parçalanır. Bilgiye göre , çay kırıntısı yığını altta kalmalı, hala yenilebilir. Bardağı yudumluyorum. Buhar burnuma geliyor. Mango gibi, meyvemsi, daha az yeşil çay gibi kokuyor. Tat olarak ürün eski kalitesini koruyor. Ancak son yudumlarda ağızda kalan acı bir tat var: kırıntı yığını kıvam ve tat açısından sinir bozucu.

Masanın üzerinde bir fincan çay var.

Çözünmüş çay bloğu ufalanan bir çökelti oluşturur

© Özel

Teablobs: Benim sonucum

Özellikle son yudumun tatsız olması nedeniyle tadından pek etkilenmedim. Ama başta da belirttiğim gibi çay standardım yüksek. Muhtemelen gelecekte Doğu Frizya çayını kullanmaya devam edeceğim. (Bu arada) 100 torbalık bir pakette 13 avroya alıyorum – DHDL ürününden çok daha ucuz. Ancak Teablob’lar açıkça bir konuda puan kazanıyor: Suda çözünen damlalar, poşetlerdeki sevgili Doğu Frizya çayımdan kesinlikle daha çevre dostu.

Teablobs’un kurucuları, işlerini büyütmek için 2023’te “Aslanların İni”nde yarışacak. 100.000 avroluk yatırım karşılığında şirket hisselerinin yüzde 20’sini teklif ediyorlar. Aslanlardan biri ısırır mı? 25 Eylül Pazartesi günü saat 20:15’te Vox’ta öğreneceksiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Bu makale sözde bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

#Konular