Duygusal veda – DSV idol Doll emekli oluyor

Beykozlu

New member

323 yarıştan sonra her şey bitti: Benedikt Doll Biatlon Dünya Kupası'ndan çekiliyor. Canmore'daki sezon finalinde 33 yaşındaki oyuncu çok mücadele etmek zorunda kaldı.

Benedikt Doll kariyerinin son yarışında olumlu bir finiş kaçırdı. 33 yaşındaki oyuncu, bahar sıcaklıklarının 16 derece olduğu toplu startta 27. sırada yer aldı. Üçüncü duraktaki dört atış hatasından sonra, devre arasında podyuma çıkma şansı ortadan kalktı.

Toplamda altı ceza bile aldı. Kara Ormancı, Kanada'nın Canmore kentindeki toplu startta küçük kristal küreyi kazanma şansının asgari avantajından artık yararlanamadı.

Bö sezon sonunda galip geliyor

Bu, daha önce Dünya Kupası'nın galibi ilan edilen ve finalde yaptığı bir hatayla üç gün içindeki üçüncü baskın zaferini kutlayan Norveç'ten Johannes Thingnes Bö tarafından güvence altına alındı.

Vatandaşı Johannes Dale-Skjevdal, yarışı Fransız Emilien Jacquelin'in (3/+1:07.2) önünde (2 penaltı/+44.4 saniye) geride tamamladı. En iyi Alman, 13. sıradaki Justus Strelow (1/+2:04.5) oldu ve 15. sıradaki Philipp Nawrath'ın (3/+2:14.4) hemen önünde yer aldı.

Doll profesyonel sporlardan sonra zamanı sabırsızlıkla bekliyor

Yarıştan sonra ZDF'ye konuşan Doll, “Yeniden dövüşmek istediğimi ve bunu gösteri müsabakası haline getirmek istemediğimi söyledim” dedi. Bunu o yaptı. Ancak bu onun için kolay olmadı: “Sonunda gerçekten beni tuzağa düşürdü” diye ekledi Doll.

Ancak kariyerinin son bitişinin ardından profesyonel spora sırtını dönme kararından pişmanlık duymadı. Kara Orman yerlisi, “Biatlon sezonunun sona ermesinden dolayı yas tutmuyorum ancak olacakları sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Yedi üyeli Alman takımının geri kalanı, derin ve ıslak karda ilk 20'nin ötesine geçerek hayal kırıklığı yarattı ve Doll gibi çok fazla hata yaptı. Erkeklerin artık 258 günlük Dünya Kupası tatili var ve bu ara 30 Kasım'da Finlandiya'nın Kontiolahti kentinde devam edecek. O zaman Doll artık orada olmayacak.