Erling Haaland’ın Avrupa Şampiyonası’ndan ayrılması tehdit ediyor: Norveç çalkantılı eleme maçını kaybetti

Beykozlu

New memberNorveç, İspanya’yı evinde mağlup ederek Almanya’da Avrupa Şampiyonası hayalini canlı tutmak istedi. Ama bu hayal patladı. Artık sadece küçük bir şans var.


Norveç’in Almanya’da Avrupa Şampiyonası şansı giderek azalıyor. İspanya’ya karşı evinde alınan 0-1’lik yenilginin ardından, süperstar Erling Haaland’ın etrafındaki takımın artık eleme yoluyla gelecek yılki turnuvaya bilet alma şansı yok. Norveçliler İspanya ve İskoçya’nın beş puan gerisinde, ancak sadece bir maçları kaldı. Milletler Ligi konusunda geriye küçük bir umut kaldı.


Oyun böyle devam etti


Başlangıçtan itibaren İspanya oyunun kontrolünü ele alırken, Norveç kontra atağı bekliyordu. Odegaard, Haaland veya Aursnes gibi oyuncularla işler hızla ilerlemeli. Ancak İskandinavlar nadiren gerçekten tehlikeliydi.


İspanya ise 20 dakika sonra ilk kez kutlama yaptı. Real Madrid’li Daniel Carvajal’ın yaptığı orta, Norveçli Strandberg’in kendi kalecisinin yanından kendi kalesine doğru ittiği bir vuruş. Ancak İspanyol Morata topu kale çizgisine doğru ittiği için gol sayılmadı. Morata daha önce ofsayttaydı. VAR, hakem Tobias Stieler’ı bu konuda bilgilendirmişti.


1650119:3+1615
2650112:3+915
3731311:9+210
462139:13-47
570072:25-230


Aradan kısa bir süre sonra video asistanı da devreye girdi. İspanyolların şutu iki oyuncuyu ofsayta sürüklemiş olabilir. Bir dakikalık kontrolün ardından hakem ekibi golü belirledi. Gavi golcüydü (49. dakikada).


Başka bir hedef yoktu. Ayrıca Norveç gerçekten tehlikeli bir son saldırı gerçekleştiremediği için. Avrupa Şampiyonası biletini alabilen konuk ekipte skor 1-0 kaldı. Norveçlilerin artık Milletler Ligi play-off’larına kalma şansı hala küçük.