Eski dünya şampiyonu İsviçre'de kaleci antrenörlüğüne başladı

Beykozlu

New member

Almanya'nın eski kalecisi Nadine Angerer gelecekte İsviçre'yi destekleyecek. Orada eski bir arkadaşıyla da tanışır.

Nadine Angerer'ın yeni bir işvereni var. Alman milli futbol takımının uzun süredir milli kalecisi olan oyuncu, artık İsviçreli kadınların kaleci antrenörlüğü görevini üstleniyor. SFV derneğinin Pazartesi günü açıkladığı gibi Angerer, 2025 Avrupa Şampiyonası sonrasına kadar sözleşme imzaladı.

Gelecekte İsveç'ten milli teknik direktör Pia Sundhage ile çalışacak olan Angerer, “Gelecek yılın Euro'su önemli bir etkinlik olacak. Kalecilerle çalışmayı, gözlemciliği ve onların oyunlarını bir sonraki seviyeye taşımayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi: ” Pia'yı 20 yıldır tanıyorum ve onu bir antrenör ve insan olarak gerçekten takdir ediyorum. Bu yüzden bana sorduğunda uzun süre tereddüt etmedim.”

Angerer, son olarak Kuzey Amerika Ulusal Kadınlar Futbol Ligi'nde (NWSL) Portland Thorns FC takımında kaleci antrenörü olarak sekiz yıl çalıştı ve burada aktif kariyerine de son verdi. Lohr am Main'den gelen 45 yaşındaki oyuncu, geriye dönüp baktığında etkileyici bir kariyere sahip olduğunu görebilir. 1996'dan 2015'e kadar Almanya adına 146 uluslararası maç oynadı, bu süre zarfında iki kez (2003 ve 2007) dünya şampiyonu oldu ve beş Avrupa Şampiyonası şampiyonluğu kazandı. 2013 yılında Dünyada Yılın Oyuncusu seçildi.