Eski GZSZ yıldızı Jasmin Tawil oğlunu geri aldı

semaver

New member

Her annenin kabusu olmalı: Çocuk yurdundaki kendi çocuğu. Jasmin Tawil tam da bunu yaşadı. Oğlum Ocean neden yine onunla birlikte?

Eski ‘Good Times, Bad Times’ oyuncusu için birkaç ay kolay olmadı. Jasmin Tawil oğlundan ayrıldı. Ocean, üç buçuk ay boyunca çocukların evlerinde kaldı. Aynı şehirde, aynı ülkede, hatta aynı kıtada bile değil. Hayır, Ocean Kosta Rika’daydı. Mayıs ayında, dört yaşındaki Köln’deki bir tesise transfer edildi. Ama şimdi anne ve oğul yeniden bir araya geldi.

Bild gazetesinin haberine göre, Köln gençlik dairesi çalışanları oyuncunun çocuğunu Husum’a getirdi. Tawil gazeteye şunları anlatıyor: “Apartmanımın kapısının önünde onu bekliyordum. Okyanus köşeyi döndüğünde birbirimize doğru koştuk ve birbirimizin kollarına düştük. İnanamıyorum, ben bitkin… Ağlamaya devam ediyorum.”

Bu yüzden Jasmin Tawil’in oğlu götürüldü.

Eski “Ünlü Ağabey” adayının arkasında sinir bozucu bir dönem yatıyordu. Çünkü o sıralarda Kosta Rika’da yaşayan eski GZSZ oyuncusu, o sıralarda partneriyle yaşadığı tartışmanın ardından polis tarafından gözaltına alınmıştı. Kalıcı bir adres gösteremediği ve geçerli bir oturma izni olmadığı için önce cezaevine girdi. Tawil daha sonra bir psikiyatri kurumuna yerleştirildi. Yerel gençlik dairesi devreye girdi ve anne ile oğlu ayırdı.

Tawil, “Oğlum kollarımdan kapıldı” diye hatırlıyor. “Yetkililerin yaptığı sorumsuzluktu. Hayatımdaki en değerli şeyi elimden aldılar.” Ancak yetkililer, çocuğun çıkarlarını eski aktrisin iyiliğinin önüne koymuş olacaklar.

Alman makamları da önce Tawil’in mevcut yaşam durumunu kontrol etti. Kendi dairesi var ve bir kafede çalışıyor. “Aile avukatım ve ben Ocean’dan sorumlu olan Köln’deki gençlik dairesiyle temasa geçtik. Daha sonra Husum’daki gençlik dairesi dairemi ve durumumu kontrol etti ve Ocean’ın benimle olmaması için hiçbir neden olmadığını anladı.” 40 yaşında mutlu. Sadece bu aile için koşulların istikrarlı kalması umulabilir.