FC Bayern: Bu yüzden Allianz Arena Cumartesi günü pembe renkte parlıyor

Beykozlu

New memberCumartesi günü FC Bayern’in kadınları Eintracht Frankfurt’u ağırlayacak. Maçtan sonra kulüp ve ortaklar örnek olacak.


Münih’teki Allianz Arena, cumartesi akşamı kadınlar arasında Eintracht Frankfurt’a karşı oynanan en iyi maçın ardından pembe renkte parlayacak. Bavyeralı kulüp bunu perşembe günü yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu ve eylemin nedenini de açıkladı.


Bundesliga’nın son şampiyonu, pembe özel ışıklandırmayla “meme kanserinin önlenmesi için açık bir sinyal” göndermek istiyor. “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” münasebetiyle Münihli kadınlar da özel bir forma giyecek.


Formanın göğüs kısmındaki kulüp logosu da pembe renkte olacak ve göğüs kanserinin uluslararası sembolü olan fiyonk ile desteklenecek. Berlin’deki Robert Koch Enstitüsü’nün tahminlerine göre, yalnızca Almanya’da her yıl yaklaşık 70.000 kadın ve 770 erkek meme kanserine yakalanıyor.


ARD’de ücretsiz TV’de en iyi oyun


Her zamanki gibi Bayern kampüsünde değil, özel bir durum nedeniyle büyük Münih arenasında oynanacak olan Münih maçına yaklaşık 20.000 seyirci katılacak. Ödemeli TV ortakları DAZN ve MagentaSport’a ek olarak ARD, maçı da ücretsiz TV’de canlı yayınlayacak. Başlama vuruşu 17.55’te, maçın yorumcusu ise Bernd Schmelzer.


Forvet Lea Schüller basın toplantısında şunları söyledi: “Allianz Arena’da oynamayı her zaman sabırsızlıkla bekliyorum. Her zaman özel bir şeydir. Önceki iki arena maçındaki seyirci sayısı kadar seyirci olursa, akşamı sabırsızlıkla bekleyebiliriz.” Perşembe günü bir t-online talebine yanıt olarak. FCB kadınları için bu bir ilk; daha önce sadece Şampiyonlar Ligi’nde büyük arenada oynamışlardı.


Milli oyuncu Schüller şu anda iyi bir formda ve Bundesliga’nın üçüncü sıradaki takımı adına üç maçta iki gol attı. Yeni transfer Pernille Harder da aynı sayıda gol attı, ancak Münih takımı dizindeki sakatlık nedeniyle onu birkaç hafta kaçıracak.


25 yaşındaki oyuncu, ligdeki oyun ritminin uluslararası molalar nedeniyle sürekli kesintiye uğramasından rahatsız değil. Sonuçta aklımızda Olimpiyat elemeleri gibi büyük bir hedef var. Horst Hrubesch, yakın zamanda hastalık nedeniyle hala kayıp olan Martina Voss-Tecklenburg’un geçici antrenörü olarak işe alındı.


Schüller’e göre, oyunculara Hrubesch’in kişiliği hakkında Bayern’in bölüm başkanı Bianca Rech tarafından bilgi verildi. Forvet için iyi bir çözüm. 72 yaşındaki Schüller, “Horst’la iyi bir ilişkim var ve onun bir sonraki tedbirlere dahil olmasından memnunum” dedi. Hrubesch, 2018’de geçici olarak kadın milli antrenörü olarak devreye girdi. DFB kadınları Halle’de Çek Cumhuriyeti’ni 4-0 mağlup etti. Dört golün de golcüsü, o sırada henüz 20 yaşında olan Lea Schüller’di.