FC Bayern | Effenberg Hoeneß'i azarladı: Belki Rangnick de ertelenmişti

Beykozlu

New member

Bir sonraki tercih edilen aday Ralf Rangnick FC Bayern'i reddetti. Koç arayışı tarihsel olarak zor boyutlara ulaşıyor. Hoeneß'in de bir rolü var.

Artık Ralf Rangnick de iptal edildi ve FC Bayern'in yeni teknik direktörü olmayacak. Başından beri ve son birkaç haftadır onun benim için öyle olamayacağını çünkü bunu hayal edemediğimi söyledim.

Bunu anlayamadım çünkü Avusturya milli takımında yerine getirmeye devam etmek istediği bir görevi var. Aslında onu böyle tanıyorum. Hoffenheim ve Leipzig'de kulüpleriyle çıktığı yolculuğu başarıyla tamamladı.

Avusturya ile izlediği başarılı yoldan kopmuş olsaydı, bu benim için hem şaşırtıcı hem de hayal kırıklığı olurdu. Bu yüzden Avusturya'yı gidişiyle hayal kırıklığına uğratmama kararının tamamen mantıklı ve anlaşılır olduğunu düşünüyorum. 2026'ya kadar geçerli bir sözleşme imzaladığınızda bunu yapmıyorsunuz. Ve bu sadece yaz aylarındaki Avrupa Şampiyonası'nı değil, aynı zamanda en son 26 yıl önce katıldıkları iki yıldaki Dünya Kupası'nı da kapsıyor. Öylece şunu söyleyemezsiniz: Zaten veda ediyorum.

Zaten Bayern'in yeni koçu olarak Rangnick'e %100 bağlı olanlar vardı. Buna hiçbir zaman ikna olmadım ve bu fikre alışamadım. Avusturya'yla hâlâ gerçekleştirmesi gereken büyük hedefleri var.

Bu durum Bavyera için durumu daha da zorlaştırıyor

Bu durum Bavyera için durumu daha da zorlaştırıyor. Ayrıca pazar artık eskisi kadar teklif sunmuyor. Başlangıçta yeni teknik direktörü mümkünse Nisan ayında tanıtmak istediğini söyleyen sportif direktör Max Eberl'in çevresindeki sorumlular için bu çok çetrefilli bir görev. Artık mayıs ayındayız. Yeni antrenörü en kısa sürede bulmak, gelecek sezonun daha ileri düzeyde planlanması açısından son derece önemlidir. Bir noktada nerede durduğunuzu bilmeniz gerekir. Artık mümkün olan en kısa sürede bir çözüm bulunması gerekiyor.

Teknik direktör arayışı Bayern açısından muhtemelen kulüp tarihindeki en zor durum. Belki de Bayern bir teknik direktör istediğinde her zaman onu alırdı. Ama bu artık biraz değişti.

Bunu Xabi Alonso, Julian Nagelsmann ve Ralf Rangnick'in üç kez reddetmesi gösterdi. Takımlarında kalma yönündeki üç karar da benim için tamamen mantıklı ve anlaşılır. Elbette bu durum Bayern'e hâlâ zarar veriyor. Nagelsmann'ın durumu artık neredeyse Rangnick'in durumuyla aynı. O da ekibiyle birlikte artık devam etmesi gereken bir yola girdi. Sadece kendi ülkenizdeki Avrupa Şampiyonasında değil, 2026 Dünya Kupasında da.

Alonso'nun başarılı çalışmalarına Leverkusen'de devam etmesi de doğru. Orada daha uzun bir sürede bir şeyler geliştirmek istiyor ve teknik direktör olarak önünde hâlâ 20-25 yıl var. Bir noktada Bayern Münih'te ona kapı kesinlikle tekrar açılacaktır. Ama şimdilik Leverkusen'de kalmak iyi. Orada güven kazandı ve şimdi kulübe bir şeyler veriyor.

Belki Hoeneß Rangnick'i de caydırdı

Bu Bayern için acı bir durum. Aramaya devam etmelisin. Artık sıfırdan başlayacaklarını sanmıyorum. Mutlaka listenizde birkaç uygun aday daha olacaktır. Bana göre bu bir A, B, C veya D çözümü değil. Temel olarak, böyle bir adaya takılıp kalmanın tehlikesi her zaman budur.