FC Bayern | Hainer, Nagelsmann’dan övgüyle söz ediyor: “Julian enerji dolu”

Beykozlu

New member

Bu yılın baharına kadar Julian Nagelsmann hâlâ Bayern’in teknik direktörüydü. Kendisi şu anda milli takımın teknik direktörüdür. Münihli bir patron bu konuda yorum yaptı.

Julian Nagelsmann, bu yılın Mart ayında Bayern’den ayrıldıktan sonra başlangıçta geri çekildi ve Alman rekor şampiyonlarında teknik direktör olarak geçirdiği dönem hakkında çok düşündü. Kendisi şu anda milli antrenör ve DFB takımıyla ABD’de bulunuyor. 36 yaşındaki oyuncu tanıtımı sırasında şunları itiraf etti: “Bayern’de yaptığım hataları artık yapmama şansına sahip olduğum için mutluyum.” Münih’te kendisine yeni bir görev verildi.

FC Bayern’in başkanı Herbert Hainer “Bild” gazetesine şunları söyledi: “Julian’a milli teknik direktörlük görevini üstlenmesinin iyi bir şey olduğunu düşündüğümü söyledim.” Saksonlar Münih’i aldığında (2:2) Hainer ve Nagelsmann Leipzig’deydi ve maçın kenarlarında fikir alışverişinde bulundular.

“Julian enerji dolu”

Hainer yeni milli teknik direktör hakkında şöyle devam etti: “Julian enerji dolu. Ona en iyisini diliyorum. Şimdi bir iyimserlik ruhuna ihtiyacımız var ve Julian Nagelsmann bunu kesinlikle yaratabilir.”

DFB ABD’ye gitmeden önce Nagelsmann sadece Bayern Münih’ten ihraç edilmesi ve Hoeneß’in şu anki açıklamalarıyla ilgili şunları söyledi: “Geçmişi pek düşünmüyorum, daha önce de söylemiştim. Bunu okumak her şeyden daha güzel. Şimdi oldu.” gelecek hakkında. Ayrıca bana bu konuda iyi şanslar diledi.”