FC Bayern | Kaleye dönüş: Neuer’in geri dönüşüne yalnızca Tuchel karar veriyor

Beykozlu

New memberUzun bir sıkıntı döneminin ardından Manuel Neuer, Bayern Münih’in kalesine dönmek üzere. Ancak kararı yalnızca bir kişi verir.


Manuel Neuer’in uzun süredir çektiği acı muhtemelen yakında sona erecek. Bir kayak turu sırasında kaval kemiğini ve fibulasını kırdıktan on aydan fazla bir süre sonra, 37 yaşındaki oyuncu şimdi FC Bayern formasıyla kaleye geri dönüş yapmak üzere.


“Kicker”ın Çarşamba günü bildirdiği gibi, rekor şampiyonlarının sorumlu doktorları Neuer’e Cumartesi akşamı Mainz 05’e karşı oynayacağı maçta yeşil ışık yaktı (t-online’daki canlı yayında saat 18.30). Kaleci antrenörü Michaelrechner de bu görüşe katılıyor.


T-online’ın edindiği bilgilere göre Neuer’in cumartesi günü Münih formasıyla sahaya dönüp dönmeyeceği artık yalnızca Thomas Tuchel’in elinde. Bayern’in başantrenörünün kararını kaptanıyla yakın istişarede bulunarak vereceğini söylemeye gerek yok.


Tuchel, Neuer ile geri dönüş planı hakkında konuşuyor


Tuchel’in Cuma günkü son basın toplantısında Neuer ile tam bir geri dönüş planının nasıl görünebileceği hakkında ayrıntılı bilgi vermesi bekleniyor. Neuer’i dikkatli bir şekilde rekabet stresine sokmak için olası bir geri dönüş modeli şu şekilde olabilir: Cumartesi günü Mainz’e karşı bir oyuncu değişikliği, Salı günü Şampiyonlar Ligi’nde İstanbul’da Galatasaray’a karşı düelloda devre arası ve ardından Cumartesi günü. bir hafta içinde Darmstadt’a karşı iç sahada ilk 11’de geri dönüş maçı.


Her halükarda Neuer, son on gün içinde sportif direktör Christoph Freund’un sözlerini eyleme geçirdi. Daha önce yaklaşan bir geri dönüş hakkında şunları söylemişti: “Hiçbir baskı yok ama orada da işler gerçekten iyi görünüyor.” Freund, Neuer’in uluslararası arayı, bazıları U23’lerle olmak üzere birçok antrenmanı tamamlamak için kullanacağını duyurdu. “Sahada olduğunu ve ritmi yakaladığını” söyledi. Bu plan şu ana kadar tamamen işe yaradı.


Neuer, Säbener Strasse’deki antrenman sahasında son derece motive ve her şeyden önce son derece formda bir izlenim bıraktı. Hareketleri çevik ve güçlü görünüyordu; artık herhangi bir rahatsızlık fark edilmiyordu. Neuer neredeyse yeniden eski haline benziyordu.


Neuer için artık önemli olan tek şey geri dönüşü


Münih’in SC Freiburg’a karşı kazandığı 3-0’lık galibiyetin ardından Freund, “Bu konuda çok olumluyuz. Bir sonraki maç mı, ondan sonraki maç mı, yoksa başka bir maç mı, göreceğiz” dedi. “Bunun zamanla gerçekleşeceğine inanıyoruz” Bu Cumartesi günü gerçekleşebilir.


T-online’ın öğrendiğine göre Neuer’in artık tek endişesi sahalara geri dönmek ve sonunda yeniden futbol oynamak. Şu anda FC Bayern kaptanı için diğer her şeyin çok az rolü var veya hiç yok.


Bu aynı zamanda geçen Aralık ayındaki sakatlığına kadar kaptanlığını yaptığı milli takıma olası dönüşü için de geçerli. Nagelsmann’ın artık kendi evinde Avrupa Şampiyonası hedefiyle takım kaptanı olarak İlkay Gündoğan’ı seçmesi Neuer için sorun değil.


Yetkisizleştirilmesine rağmen: Neuer ve Nagelsmann arasında “her şey yolunda”


Mart ayı sonunda FC Bayern’den ayrılan Neuer ile Nagelsmann arasındaki ilişki, en geç yılbaşından bu yana oldukça karmaşık ve gergin görülüyor. Bunun ana nedeni, Neuer’in uzun süredir kaleci antrenörü, sırdaşı ve sağdıcı olan ve Nagelsmann’ın o dönemde ısrar ettiği Toni Tapalovic’in serbest bırakılmasıydı.