FC Bayern ve teknik direktör Marco Neppe'nin yolları ayrılıyor

Beykozlu

New member

FC Bayern Münih yönetim seviyesinde kendisini yeniden konumlandırıyor. Max Eberl'in imzalanmasının ardından bir başka önde gelen ismin gitmesi gerekiyor.

FC Bayern Münih ve teknik direktör Marco Neppe'nin yolları ayrılıyor. Alman futbol rekoru şampiyonlarının açıkladığı gibi, karar “on başarılı yılın ardından karşılıklı anlaşmayla” verildi.

Bu adım birkaç haftadır bekleniyordu. Neppe, 1 Temmuz 2014'te Leverkusen'den FC Bayern'e geldi.

“Uzun işbirliği için Marco Neppe'ye teşekkür etmek istiyorum. Bu süre zarfında birçok başarıyı kutladık ve Marco Neppe'nin yönetiminde, Münih'te dünya standartlarında oyunculara dönüşen Alphonso Davies ve Jamal Musiala gibi olağanüstü yetenekleri keşfettik” dedi. Duyuruya göre FC Bayern'in CEO'su Jan-Christian Dreesen.

“Kadro planlamasında önemli bir faktördü ve en önemlisi, birçok transferin yönetilmesi de dahil olmak üzere mükemmel ağı nedeniyle. Marco Neppe'ye geleceği için en iyisini diliyoruz.”

Neppe: “Bununla gurur duyuyorum”

37 yaşındaki Neppe, FC Bayern'de gözlemci olarak başladı. Üç yıl sonra bölümün yönetimi kendisine verildi. Aralık 2021'den itibaren Teknik Direktör olarak sorumluydu. Münih takımı 2014'ten bu yana dokuz Almanya şampiyonluğu, üç kez DFB Kupası ve altı kez Almanya Süper Kupası'nı kazandı. 2020'de tarihi altı şampiyonluk yılını Şampiyonlar Ligi galibiyetleri, Avrupa Süper Kupası finali ve Dünya Kulüpler Kupası zaferleriyle kutladılar.

Neppe, “FC Bayern'e güven, destek ve her şeyden önce burada bana verilen fırsat için teşekkür etmek istiyorum. 2020 üçlüsünün öne çıktığı zorlu, heyecan verici ve başarılı bir dönemdi.” dedi. “FC Bayern ve harika taraftarlarına gelecekte maksimum başarılar diliyorum. FC Bayern tarihimin bir parçası olarak kalacak ve bundan gurur duyuyorum.”

Christoph Freund'un Eylül 2023'te spor direktörü olarak göreve başlamasından bu yana Neppe, kadro planlaması ve sportif yönelim konularında yalnızca ikincil bir rol oynadı. Yeni spor direktörü Max Eberl'in taahhüdü kapsamında FC Bayern Münih'in yönetimi daha da yeniden yapılandırılıyor. Rekor şampiyonların sportif yönünü Eberl ve Freund belirlemeli.