Fırında Paskalya kuzusu: sadece dokuz malzemeyle şimşek tarifi

Ayden

Global Mod
Global Mod
yemek tarifi fikri
Adım adım: Geleneksel bir Paskalya kuzusu nasıl pişirilir

Geleneksel bir Paskalya kuzusu pişirmek için kullanışlı bir 3D fırın tepsisine ihtiyacınız var

©Getty Images

Geleneksel Paskalya hamur işleri, sehpanın üzerinde şenlikli bir göz alıcıdır ve aile ile birlikte Paskalya kuzularını pişirmek eğlencelidir. İşte evde pişirmek için basit bir Paskalya kuzu tarifi.

Paskalya’da sehpa genellikle güzelce kurulur ve bu nedenle Paskalya kuzuları gibi geleneksel lezzetler de servis edilir. Tatlı bir kuzu şeklinde küçük, kabarık bir pastadır. Ancak hamur işlerini sadece servis etmek değil, aynı zamanda aile ile birlikte pişirmek ve süslemek de eğlencelidir. Paskalya kuzuları sadece kendi sehpanız için değil, aynı zamanda arkadaşlarınız ve aileniz için küçük bir hediye olarak da uygundur. Geleneksel bir Paskalya kuzusu pişirmek için neye ihtiyacınız olduğunu ve hangi tarifin bunu çok kolaylaştırdığını buradan okuyun.

Paskalya kuzu pişirin: yemek tarifi

Lezzetli bir Paskalya kuzusunun malzemeleri basittir ve muhtemelen her mutfakta bulunur. Ancak böreğin üç boyutlu şekli için özel bir taneye ihtiyacınız var. Paskalya Kuzu Fırın Tavası. Fırın tepsisini hamurla doldurun ve fırına ters çevirin. Daha sonra kalıbın yan tarafındaki kıskaçları kolayca gevşetebilir ve bitmiş 3D Paskalya kuzusunu çıkarabilirsiniz.

Üç Paskalya kuzusu için malzemeler (0,7–1 litre fırın tepsisi)

• 250 gram tereyağı
  • 250 gram şeker
  • 1 paket vanilya şekeri
  • 1 tutam tuz
  • 5 yumurta
  • 375 gram un
  • 2,5 çay kaşığı kabartma tozu
  • 5 yemek kaşığı süt
  • toz şeker
Güzel dekorasyon, tatlı hamur işlerine hayat verir

Güzel dekorasyon, tatlı hamur işlerine hayat verir

©Getty Images

Aşama 1

Bir kapta tereyağı, şeker, vanilya şekeri ve tuzu krema kıvamına gelene kadar çırpın.

Adım 2

Yumurtaları birer birer ekleyin ve her seferinde bir dakika boyunca en yüksek ayardaki tereyağı-şeker karışımına karıştırın.

Aşama 3

Un ve kabartma tozunu birlikte karıştırın ve ardından karışımı sütle dönüşümlü olarak tereyağlı karışıma hızlıca karıştırın.

4. adım

Onları yağlayın Paskalya Kuzu Fırın Tavası ve hamuru doldurmadan önce üzerlerine un serpin. Kalıptaki hamurları önceden ısıtılmış fırında (160 derece civarında hava sirkülasyonu) 45 dakika pişirin. Bitmiş Paskalya kuzusunu yaklaşık on ila 15 dakika dinlendirin ve ancak bundan sonra dikkatli bir şekilde kalıptan çıkarın. Hamur işlerini daha sonra bırakmak en iyisidir. kek rafı süslemeden önce tamamen soğutun.

Adım 5

Paskalya kuzusunun konturları zaten 3D pişirme kalıbı tarafından verilmiştir, ancak bunlar uygun süslemelerle güzel bir şekilde işlenebilir. Hızlı ve klasik versiyon, Paskalya kuzusuna pudra şekeri serpmek veya çikolata sosu ile süslemektir. Yaratıcı olmak istiyorsanız, küçük kuzuya krema ve serpilmiş hindistancevizi pullarından yapılmış bir kürk verebilir veya krem peynirli krema ile çalışabilirsiniz. İkincisi krem peynir, tereyağı ve pudra şekerinden oluşur ve bir aparat yardımıyla yapılabilir. boru ucu pastaya uygulanır. Bu, bir kuzunun yünlü kürkünü taklit etmeyi kolaylaştırır.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Bu makale sözde bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Daha fazla bilgi burada mevcuttur.

Aziz

#Konular