Floris’ten göçmenler, Kavunlar ve karaoke, Sallusti ve Fornero arasında çatışıyor

Abel

New member
“Sana Salvini’nin partisine gitmeni kim söyledi?”: Floris’ten göçmenler, Meloni ve karaoke, Sallusti ve Fornero arasında çatışıyor

İle ilgili Giampiero Casoni Yayınlanan 15 Mart 2023

gibi güncel konularda göçmenler, Giorgia Meloni ve Salvini’nin doğum gününde karaoke Floris’ten bir Salı günü Alessandro Sallusti ve ed arasındaki çatışma Elsa Fornero. Eski bakan, başbakanı eleştirdi ve gazeteci, emeklilik konusunda sert bir şekilde yanıt verdi, Fornero’nun “son” operasyonunun açığa çıkan siniri. Fornero, prömiyerde çıkış yaptığınızı söyledi: “Çok tarafsız bir terim kullanmak istiyorum, biraz şaşırdım. Bu arada, Giorgia Meloni gösterdi liderlik eksikliği”.

Galada Sallusti ve Fornero arasında çatışma

Ayrıca seçmeni çok olan bir partinin başkanısınız. ve bakanlarını susturamıyor en az hazırlıklı olanlar, her gün sorun çıkaranlardır”. Ve yine: “Söylediği temyiz bile hükümetin şanssız olduğunu biraz sızlanıyor: ama bu ülkede ne zaman başarılı bir hükümet oldu? Ve gösterdikleri tavırların hepsi temel bir yetersizlik ve hatta belki de kötü danışmanlar”. Ardından yorum: “Meloni’nin kendi içine bakması ve ‘Ama bazı insanlardan nasıl kurtulabilirim?’ demesi gerektiğine inanıyorum. Ama olanlardan sonra ona Salvini partisine gitmesini kim söyledi? Ama nasıl yapılır? Her zaman Salvini’nin kafa başına daha fazlasını alabileceğini düşünmüşümdür, ama şimdi ben de sıfır kalbi olduğuna ikna oldu. Yaşananlardan sonra 50. yılı kutlamaya ne dersiniz?

“Ciddiyim gibi hissediyorum”

Sallusti’nin Fornero’ya yanıtı iğneleyiciydi: “Cidden üzerinde görünüyorum, Pazar günleri değil. Liderlikten bahsetmişken, size bir emeklilik reformu uyguladığınızı hatırlatmak isterim, böylece 10 yıl sonra hala burada düzeltmeye çalışıyoruz, çünkü on binlerce İtalyanı sokaklarda bıraktı“. Ve yine: “Kalbe gelince, onun yönetimi sırasında binlerce yasadışı göçmen öldü kimsenin vicdanına koymayı hayal bile edemediği denizi aşan. Görev başındayken bile öldüler. Anlaşıldı mı bilmiyorum.”