Futbol yıldızı Jaylon Johnson seks bağımlılığını anlattı

Beykozlu

New member

NFL takımı Chicago Bears'ın basın toplantısında gazeteciler şaşkına döndü. Beklenen bilgilerin yanı sıra bir futbol yıldızından sürpriz bir itiraf da geldi.

Jaylon Johnson, Ulusal Futbol Ligi'ndeki (NFL) en iyi korner oyuncularından (pas savunucuları) biridir. Yeni dört yıllık sözleşmesi, 24 yaşındaki Amerikalıya 76 milyon dolar kazandırıyor. Johnson daha sonra basın toplantısını kullanarak tamamen farklı bir şey için yeni sözleşmesini duyurdu; oyuncu seks bağımlılığından bahsetti.

Johnson hazırlıklı açıklamasına “Çok kısa bir şey okumak istiyorum” diye başlıyor. Önce Allah'a şükrediyor, sonra asıl konuya geçiyor: “Geçen sezon seks bağımlılığım nedeniyle terapiye gittim. Bunu kimseye anlatmak benim için inanılmaz derecede zordu. Kimsenin bilmediği bir şeydi.”

Terapi her şeyden daha zordu

Seks bağımlılığı kendisinden daha fazlaydı, bu yüzden yardım alması gerektiğini fark etti. Johnson, “Öncelikle bunu yaşayan tek kişinin ben olmadığımı bildiğimi söylemek istiyorum. İkincisi, böyle bir şey yaşamanızda sorun yok” dedi. Şöyle devam etti: “İnsanların maske takmanız ve her şeyi örtbas etmeniz gerektiğini düşündüğünü hissediyorum. Bazı şeyleri yaşamak sorun değil. Yardım istemek sorun değil. Savunmasız olmak sorun değil.”

Takım arkadaşları önümüzdeki maçlardan bahsederken, 24 yaşındaki oyuncu ise terapisini düşünüyordu. Bu Johnson için her şeyden daha zor. “Tatil günlerimde terapistime gittiğimde kendimi rahatsız hissediyorum. Ama bütün hafta boyunca zihinsel olarak kendimi hazırladım, insanlar sözleşmelerden bahsediyor, bunu düşünmedim. Sadece düzeltmeyi önemsedim kendim.”

Johnson “bir baba, partner ve müstakbel koca olarak olması gereken adam” olmak istiyor. Terapinin ve Tanrı'ya olan inancının yardımıyla artık amacına daha yakın görünüyor.