Gaziantep’te roket akınında yeğenine mezar olan konutuna birinci sefer girdi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Gaziantep’te roket akınında yeğenine mezar olan konutuna birinci sefer girdi
Gaziantep’in Karkamış ilçesinde hain terör örgütü YPG/PKK’lı teröristler 21 Kasım 2022 tarihinde sivillere yönelik roketli akın gerçekleştirdi.

Bir okul, iki konut ve bir tıra yapılan saldırıda 5 yaşındaki Hasan Karataş ve 22 yaşındaki Ayşenur Alkan ömrünü kaybederken 19 kişi ise yaralandı.

6 ay evvel dünya konutuna girdiği Büşra Karataş’ın ağır yaralandığı ve yeğeni Hasan Karataş’ın hayatını kaybettiği Okul Caddesi’ndeki meskenlerine günler daha sonra giderek meskenini denetim etti.

Karataş meskeninde açıklama yaptı

Teröristlerin hücumunda büyük hasar alan konutunda açıklama yapan Ahmet Karataş, roket isabet ettiği sırada eşi Büşra, ağabeyi Zeki, 7 günlük bebeği de yanında olan yengesi Dilan ile 5 yaşındaki yeğeni Hasan ile konutta bulunduklarını söylemiş oldu.

“Hasan’ı enkazın içinde bulduk”

Oturma odasında kahvaltıyı tamamladıktan daha sonra eşi Büşra’nın kahvaltı tepsisini mutfağa götürdüğü sırada mutfağın dış duvarına roket isabet ettiğini anlatan Karataş, şöyleki konuştu:

“Hasan kamyon oyuncağıyla eşimin gerisinden mutfağa gitmişti. Ses geldi, oturma odasındayken bize de şarapnel modülleri geldi. Oturma odalarının duvarlarına şarapnel kesimleri sıçradı. Olayın şokunu atlatır atlatmaz antreye geçtik. Konut savaş alanı üzereydi, can pazarı, ağır barut kokusu vardı, tozdan göz gözü görmüyordu.

İlk başta yeğenim Hasan’a baktık. Hasan’ı enkazın içinde bulduk, abim Hasan’ı kucağına aldı ve hastaneye götürdü. O şokla bütün odaları gezdim, mutfağa baktığımda eşimi enkazın içinde fark ettim. Zira yalnızca saçları gözüküyordu. Enkazı kazıdık, eşimi çıkarıp hastaneye götürdük.

“Hepimiz evdeydik, hepimiz de ölebilirdik”

5 yaşındaki yeğenimiz konutumuzda melekmiş, hayatını kaybetti. İnşallah eşim de büsbütün güzelleşirse bize moral olur, sıhhati güzele gidiyor ve bu da bize moral oluyor. Daha berbatı, beteri olabilirdi zira hepimiz evdeydik, hepimiz de ölebilirdik. Bedenimizin çeşitli yerlerinde faydalanmalar oldu, ağabeyimin bacağına şarapnel modülleri çarptı. Mutfak, harabe oldu, tuvalet, banyo da o denli.”

“Allah terörün bin türlü belasını versin”

Teröre reaksiyon gösteren Karataş, “Allah terörün bin türlü belasını versin, Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Günler daha sonra birinci kez meskene geliyorum. Konuta girmek istemedim, çıkıp gitmek istiyorum. Bura bize hayli berbat bir anı bıraktı, Hasan’ın her yerde anısı var. Eşimi mutfağın içerisinde enkazın altında gördüm.” dedi.

Bebeği ağır bakımda

AA’nın haberine göre, Karataş, eşinin ve bebeğinin ağır bakımdan servise alındığını, durumlarının güzel olduğunu ve eşiyle görüştüğünü kelamlarına ekledi.