Gelecek Münih'te mi yoksa DFB'de mi? Matthew konuşuyor

Beykozlu

New member

Julian Nagelsmann için sırada ne var? Rekortmen milli oyuncu Lothar Matthäus için teknik direktörün Münih'e dönüşü “özel bir şey” olacak.

Rekortmen milli oyuncu Lothar Matthäus, milli teknik direktör Julian Nagelsmann'ın FC Bayern'e dönüşü hakkındaki düşünce sürecinde “çok özel bir şey” görüyor. Matthäus (63), Sky TV kanalındaki köşesinde Nagelsmann'ın geçen Mart ayında Münih'te izinliyken bunun bir hata olduğunu düşündüğünü yazdı. “Bana göre Nagelsmann, Bayern Münih'e çok uygun bir isim. Farklı yöneticiler ve farklı bir hiyerarşi altında da olsa bunu tekrar yapıp yapmayacağı ona kalmış.”

Geçtiğimiz Eylül ayında DFB takımının başına geçen Nagelsmann'ın sözleşmesi, yaz aylarında oynanacak Avrupa Şampiyonası sonrasında (14 Haziran – 14 Temmuz) sona eriyor. Fransa'nın Lyon'da aldığı 2-0'lık galibiyet öncesinde ve sonrasında uzatma tartışmaları yaşandı. DFB Başkanı Bernd Neuendorf'un, derneğin milli antrenörden çok memnun olduğunu doğrulamasının ardından Nagelsmann, “En üst düzeyde başarılı bir Avrupa Şampiyonası oynamaya hazırım, asıl odak noktam bu” dedi.

Milli takımda bir dönem mi var?

2022'de Bayern Münih'le şampiyon olan Nagelsmann, turnuva öncesinde netlik istiyordu. Matthäus, “Nagelsmann'ın geleceği son zamanlarda çok tartışıldı ve şu anda da tartışılıyor” diye yazdı. Bu konunun kapalı kapılar ardında konuşulmasını, kamuoyuna duyurulmasını istemiyorum” dedi.

“Julian'ın milli takımda bir dönem şekillendirmesinin büyük bir zorluk olacağını hayal edebiliyor ancak onun bu yaşta her gün bir takımla çalışmak istediğini ve ilgisini çeken kulüplerden teklifler aldığını düşünüyorum.” “