Hertha Lisans | Üye, tüm kulüp patronlarına karşı oylama önergesi sunar

Beykozlu

New member

Başkent kulübü Hertha BSC’deki huzursuzluk büyük. Bundesliga’daki küme düşme mücadelesine ek olarak şimdi başka bir endişe daha var.

Seçim iptali başvurularının Hertha BSC’nin tüm İcra Komitesine ve Denetim Kurulu Başkanına karşı yapıldığı söyleniyor. Başvurular bir üye tarafından sunuldu ve “Bild” tarafından bildirildiği üzere zaten onaylandı.

Raporda ilk önergede “Denetim kurulu başkanı Bay Klaus Brüggemann’ın görevden alınmasını öneriyorum” deniyor. İkincisi, yürütme kurulu üyeleri hakkında: “Kay Bernstein, Fabian Drescher, Hans-Joachim Bläsing, Anne Jiingermann, Tim Kauermann, Ingmar Pering ve Peer Mock-Stürmer’in görevden alınması için başvuruyorum.”

16316101539:54-1528
17318.41933:69-3628
1831671837:62-2525

bütün masa

Başvurular, kulübün önümüzdeki Pazar günü yapılacak genel toplantısından kısa bir süre önce alındı. Seçimin kaldırılması için mevcut üyelerin yüzde 75’inin “evet” oyu vermesi gerekecek. Seçimden çekilme başvuruları ve 2. Bundesliga’ya düşme tehdidine ek olarak, kulüp başka sorunlarla da uğraşmak zorunda.

Bundesliga lisansı iptal olur mu?

Bundesliga kulübü, finansman ve yatırımcı konularında Alman Futbol Ligi (DFL) ile temas halinde. Kulüp, talep üzerine Pazartesi günü bunu doğruladı. Süddeutsche Zeitung daha önce ekonomik zorluklar ve yaklaşmakta olan lisans sorunları hakkında bir rapor yayınlamıştı.

Bir sözcü, “Hem devam eden lisanslama süreci hem de yatırımcımız 777 Partners ile ortaklığın içeriği ile ilgili olarak DFL ile düzenli temas halindeyiz” dedi: “Her iki konu da tüm yasal gerekliliklere – özellikle 50+ 1 kural – ve içerikle ilgili gereklilikleri tartışmak ve açıklığa kavuşturmak.”

SZ raporuna göre Hertha, gergin ekonomik durum nedeniyle Bundesliga lisansının geri alınmasıyla karşı karşıya kalabilir. İsimsiz bir DFL kaynağı, Hertha’nın devam eden lisanslama sürecini “son derece kritik” olarak aktarıyor ve bunun “yaşadığımız en kötü durum” olduğunu söylüyor. ABD’li yeni yatırımcı 777’nin girişi de yakından izleniyor. Anlaşmanın Alman profesyonel futbolundaki 50+1 kurallarına uygun olup olmadığı kontrol edilecek.