Hoeneß, Bayern’in işten çıkarılmalarını savunuyor: “Genel gelişme tatmin edici değil”

Beykozlu

New member

Son Bundesliga hafta sonundan önce Bayern, Oliver Kahn ve Hasan Salihamidžić ile yollarını ayırdı. Uli Hoeneß şimdi yine zamanlamayı savundu.

Bayern Münih’in onursal başkanı Uli Hoeneß, CEO Oliver Kahn ile sportif direktör Hasan Salihamidžić’in 1. FC Köln’deki belirleyici Bundesliga maçından önce ayrılmasını alternatifsiz ve stilsiz olarak gördü. Hoeneß, “Süddeutsche Zeitung” (hafta sonu baskısı) ile yaptığı bir röportajda, “Bu tür önemli kararları, denetim kurulu toplantısından yalnızca 24 saat önce etkilenenlerle tartışmak adil olmazdı,” dedi.

Denetim kurulu, Münih’e Borussia Dortmund’un önünde üst üste on birinci Almanya şampiyonluğunu kazandıran Köln’deki 2-1’lik galibiyetten üç gün sonra, geçen Salı günü toplandı.

“Genel gelişim çok tatmin edici değil”

Hoeneß, “Oliver ve Hasan’ın doğrudan bizden öğrenmesini istedik, Köln’deki maçtan önce konuyu takımdan uzak tutmak istedik ve soyunma odasında yapılan duyurunun hemen ardından halkı bilgilendirmek istedik,” diye açıkladı Hoeneß. Sonuçta, karar sportif performansa bağlı olarak alınmadı. 71 yaşındaki sürücü, “Genel gelişme bunun için çok yetersizdi,” diye açıkladı. Kahn ile konuşma sırasında geçici olarak yüksek ses geldi.

Hoeneß röportajda, Dortmund’a karşı Bundesliga zirvesinden on gün önce teknik direktör Julian Nagelsmann’dan ayrılma zamanlamasının yanlış olduğunu düşündüğünü söyledi. Karara kimse karışmadı. Nagelsmann’ı Leverkusen’deki önceki 2-1 mağlubiyetinden sonra kayak yapmaya gitmekle suçladı.

“Bırakamam!”

Hoeneß, kış tatilinde takımın tatilini çok uzun görüyor. Ona göre şu anki teknik direktör Thomas Tuchel, sezonun ikinci yarısında bazı oyuncuların temel dayanıklılıktan yoksun olması nedeniyle acı çekti.

Aynı zamanda denetim kurulu üyesi olan Hoeneß, maçın sondan bir önceki gününde RB Leipzig’e karşı evinde 3-1’lik mağlubiyet açısından kendi rolü hakkında yorum yaptı: “Neredeyse ikinci sırada nasıl gösterildiğimizi gördüğümde Kendi stadımızda Leipzig’e karşı yarı yarıya yarı yarıya, bırakamıyorum! Belki artık stadyuma gitmeme izin verilmiyor. Ama bu da bir çözüm olmaz.”