Hoeneß, Matthäus’u tehdit ediyor – “Kanallarını kesecek”

Beykozlu

New member

Son zamanlarda, FC Bayern hakkındaki dahili bilgiler düzenli olarak dışarıya sızdırıldı ve sıklıkla TV uzmanı Lothar Matthäus’a ulaştı. Uli Hoeneß şimdi bir duyuru yapıyor.

Onursal Başkan Uli Hoeneß, FC Bayern Münih’teki kulüp içi çekişmelerin sezonun çalkantılı bitiminden sonra bittiğini düşünüyor – ancak aynı zamanda son birkaç ayın sonuçlarını da açıklıyor. Pazar günü Sky TV’de Weissach am Tegernsee’de oynanan bir yardım maçı sırasında Hoeneß, “Kulüp sakinleşti, tamamen sessiz,” dedi. 71 yaşındaki oyuncu, kendi ifadelerine göre önümüzdeki sezonun kadro planlamasına da tam anlamıyla dahil oldu. Hoeneß, “Her şeyi tartışan büyük grupla haftada bir kez oturuyoruz” dedi.

Şimdiye kadar toplantılar “çok iyi” gitti. Uzun süredir CEO olan Karl-Heinz Rummenigge gibi kulübe denetleme kurulu üyesi olarak tavsiyelerde bulunan Hoeneß, “Yaptığımız şeyler kamuoyunda değil, küçük bir çevrede tartışılıyor ve bu amaç için iyi,” dedi. transferler. “Karl-Heinz ve ben, doldurulacak pozisyonları doldurana kadar yardım edeceğimize söz verdik.”

Ayrıca Hoeneß bir kulüp efsanesi olma yönünde netleşti. Son zamanlarda çok fazla dahili bilgi halka açıldı ve eski oyuncu ve TV uzmanı Lothar Matthäus tarafından yayıldı. Şimdi Hoeneß açıkladı: “Lothar da önümüzdeki 12 ayda daha az bilgi alacak çünkü onun kanallarını kapatacağız.”

“Kolay olmayacak”

CEO Oliver Kahn ile sportif direktör Hasan Salihamidzic’in ayrılmasının ardından Salihamidzic’in halefi hala açık. 1974 dünya şampiyonunun bildirdiğine göre, aramada, rekor şampiyonlar programa uyuyor ve bir gecede gerçekleştirilemeyecek birkaç fikre sahipler. Öte yandan, diğer personel kararları hakkında zaten netlik var: Cumartesi günü resmi olarak bilinen BVB profesyonelleri Raphael Guerreiro’nun “herkes hemen kabul etti” bir öncekinin transferi.

Hoeneß, gelecekteki transferler durumunda, Arap ülkelerinden gelen mali baskı nedeniyle kulübün başka yollar bulması gerekeceğini söyledi. 71 yaşındaki oyuncu, Şampiyonlar Ligi şampiyonu Manchester City’ye atıfta bulunarak, “Suudi Arabistan’dan gelenler konusunda çok endişeliyim, sonsuz paraları var gibi görünüyor” dedi. Kulübün sahibi, çoğunluk hissesi Abu Dabi Arap Emirliği’nin yönetici ailesine ait olan City Football Group’a ait. Hoeneß, “Önümüzdeki on yıl kesinlikle kolay olmayacak” dedi.